Hlavní navigace

Dar v Občanském sdružení- prosím spěchá

• (neregistrovaný) 81.0.194.---

16. 3. 2007 13:59

Máme Občanské sdružení,které uzavírá darovací smlouvu a dárce po nás chce vystavit fakturu na ty peníze. Je to dar,který bude poskytnutý na jeho činnost a je i od daně darovací osvobozen. Ještě jsem se nesetkala,že by se vystavovala faktura na darovací smlouvu a ani nevím co by jsem tam měla napsat. Fakturujeme Vám přijetí finančního daru dle smlouvy o .................... . Připadá mi to triochu zbytečné a divné. Setkal se s tím nikdo?????,,

• 16. 3. 2007 14:15

Vl. (neregistrovaný) 83.240.0.---

Re: Dar v Občanském sdružení- prosím spě
      Ano, skutečně je nutné mít doklad u úhradě daru, nevím jestli to musí být přímo faktura, asi jim jde o to, že na faktuře je povinnost uvést na základě jakého § je plnění osvobozeno. Tak jak jste napsala text je to opravu velmi divné, ale oprostila bych text o přijetí - jen fakturuji Vám na základě smlouvy dar dle § ....částka.
      Jestli jsem správně pochopila jste ten co částu obdrží. My jsme darovali kdys stoly škole a taky byl problém, zase potřebovali doklady, aby stoly mohli vzít do majetku. Pak jsme s darem měli tolik starostí, že ....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).