Hlavní navigace

výplatní listina - Pohoda

• (neregistrovaný) 86.49.45.---

18. 3. 2007 15:04

Zdravím,

můžu se zeptat kdo účtujete mzdy v Pohodě, a vyplácíte zálohy a případně i mzdy v hotovosti, jaké doklady necháváte zaměstnance při převzetí výplaty podepsat?
    Pohoda automaticky vytvoří jeden výdajový účetní doklad v pokladně pro všechny výplaty. Tento způsob se mi líbí. Pokladní doklad podepíše pokladník a je to vyřešeno. Nicméně ještě je potřeba mít podpisy od zaměstnanců. Zatím jsem tiskl výplatnici mezd z agendy mzdy. Zde jsou výplaty na řádcích pod sebou a místa pro podpisy. Slyšel jsem ale názor účetní že by zaměstnanci neměli mít možnost vidět kolik se vyplácí ostatním a tudíž že by měli převzetí podepisovat na samostatných dokladech. Účetní co mi to říkala účtuje o mzdách ručně a vytváží pro každého zaměstnance samostatný výdajový pokladní doklad. Je to opravdu nutné ?
    Rád bych zůstal u účtování mezd v jednom pokladním dokladu a podpisy o převzetí řešil samostatně.
    Jak to děláte vy ? Co je případně potřeba na takovém dokladu k podpisu převzetí výplaty potřeba, aby pak všechny dohromady mohly být prokazatelným podkladem k výdajovému pokladnímu dokladu ?

Díky ...

• 18. 3. 2007 17:50

Helča (neregistrovaný) 213.180.38.---

Re: výplatní listina - Pohoda
      Dobrý den,
      já to dělala ve firmě takto: co se týká výplaty záloh, měla jsem jeden výdajový doklad, který podepsal pokladník vydávající zálohy. K tomu byly přišity 2 archy se zálohami, které převzali zaměstnanci - napsaní na jednotlivých řádcích (1. arch - zaměstnanci, 2. arch - zaměstnaní společníci). Doplatek mzdy jsem řešila tak, že všichni podepsali samostatně kopii výplatního lístku ( kde je doplatek, vždy jsem je tiskla výpl. lístek 2x, já kopie, zam. originál), s datumem převzetí, já ho označila číslem výdaj. dokladu a zaúčtovala do pokladny.
      Nebo se to dá řešit tak, že na výdajový doklad napíše pokladník celkovou sumu výplaty mezd (nebo doplatku) a k nim přicvakne takhle podepsané výplatní lístky jednotlivými zaměstnanci, přičemž ostatní neví, kolik má jejich kolega.

Třeba vám to pomůže.
      Hezký den

• 18. 3. 2007 17:59

Jana (neregistrovaný) 195.47.90.---

>>vyplácíte
      >>zálohy a případně i mzdy v hotovosti, jaké doklady
      >>necháváte zaměstnance při převzetí výplaty podepsat?
      >>Pohoda automaticky vytvoří jeden výdajový účetní
      >>doklad v pokladně pro všechny výplaty. Tento způsob se
      >>mi
      >>líbí. Pokladní doklad podepíše pokladník a je to
      >>vyřešeno. Nicméně ještě je potřeba mít podpisy od
      >>zaměstnanců. Zatím jsem tiskl výplatnici mezd z agendy
      >>mzdy. Zde
      >>jsou výplaty na řádcích pod sebou a místa pro
      >>podpisy.
      >>Slyšel jsem ale názor účetní že by zaměstnanci neměli
      >>mít možnost vidět kolik se vyplácí ostatním a tudíž
      >>že
      >>by měli převzetí podepisovat na samostatných
      >>dokladech. Účetní co mi to říkala účtuje o mzdách
      >>ručně a
      >>vytváží pro každého zaměstnance samostatný výdajový
      >>pokladní doklad. Je to opravdu nutné ?
      >>Rád bych zůstal u účtování mezd v jednom pokladním
      >>dokladu a podpisy o převzetí řešil samostatně.
      >>Jak to děláte vy ? Co je případně potřeba na takovém
      >>dokladu k podpisu převzetí výplaty potřeba, aby pak
      >>všechny dohromady mohly být prokazatelným podkladem k
      >>výdajovému pokladnímu dokladu ?
      >>
      >>Díky ...>

>Hezký den
      Já jim ukážu vždycky prstem,kde se mají podepsat a myslím,že ani nemají čas,koukat,kolik kdo bere a stejně si to mezi sebou řeknou,tak bych s tím takový caviky neděla a nechávám podepisovat tu správnou listinu,tu,co se tak pěkně tiskne pod sebou a když si budou závidět,ať se kousnou,tohle bych tedy opravdu neřešila pěkný večer Jana

• 18. 3. 2007 19:15

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Já mám souhrnnou výčetku a po ruce 2 papíry, kterými přikryju zaměstnance, uvedené pod a nad tím, který se má podepsat. Nebo si vytvořte jakýsi futrál, kde vyříznete okénko.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).