Hlavní navigace

OSVČ - může si vyplácet cestovní náhrady

  • (neregistrovaný) 194.196.164.---

    19. 3. 2007 7:54

    Dobrý den.
    Má OSVČ možnost si psát cesťák a vyplácet si "diety" při cestě do zahraničí? Zákoník práce mluví pouze o zaměstnancích.Jedná se o řidiče TIR. Musí být doložen nákup eur, když si to bude vyplácet v eurech? Může si to vyplácet v Kč?
    díky

    • 19. 3. 2007 15:48

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: OSVČ - může si vyplácet cestovní náh
      >Dobrý den.
      >Má OSVČ možnost si psát cesťák a vyplácet si "diety"
      >při cestě do zahraničí? Zákoník práce mluví pouze o
      >zaměstnancích.

      Výdaje na pracovní cesty OSVČ upravuje § 24/2/k) zákona o daních z příjmů - musíte prostudovat. Většinou Vám uvedený § povolí uplatnit si náhradu, která by příslušela zaměstnanci podle ZP.

      Jedná se o řidiče TIR. Musí být doložen
      >nákup eur, když si to bude vyplácet v eurech?
      Nemusí.

      Může si to
      >vyplácet v Kč?

      Ano, samozřejmě. Nárok na stravné si vypočítá v příslušné měně a pak přepočte kurzem, který si stanovil ve vnitřní směrnici:-)
      >díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).