Hlavní navigace

OSVČ a pronájem do §7 či §9

  • (neregistrovaný) 88.102.55.---

    19. 3. 2007 19:17

    dobrý den, obracím se na všechny zkušené s prosbou o radu.
    Já už v tom mám hokej.

    OSVČ zakoupila nemovitost, zahrnula ji do majetku firmy. Vede DE, ŽL má na opravu aut a servis SW .
    V DAP za r.2006 poprvé uplatní odpisy nemovitosti.
    Tento objekt zatím nevyužívá, tak ho pronajala - 2 nájemníci. Měsíčně vybírá nájemné (zálohy na el.+vodu+plyn jsou zvlášť).

    Dotaz :
    - vybrané nájemné zahrne OSVČ ve svém DAP jako příjmy dle §7 a ovlivní to i odvod na soc.+zdrav. ?

    - nebo je zahrne dle § 9 a tento příjem nebude mít vliv na soc.+zdrav.?

    Předem všem děkuji za odpověď a radu.
    Re

    • 19. 3. 2007 19:32

      LC (neregistrovaný) 89.102.164.---

      Re: OSVČ a pronájem do §7 či §9
      >dobrý den, obracím se na všechny zkušené s prosbou o
      >radu.
      >Já už v tom mám hokej.
      >
      >OSVČ zakoupila nemovitost, zahrnula ji do majetku
      >firmy. Vede DE, ŽL má na opravu aut a servis SW .
      >V DAP za r.2006 poprvé uplatní odpisy nemovitosti.
      >Tento objekt zatím nevyužívá, tak ho pronajala - 2
      >nájemníci. Měsíčně vybírá nájemné (zálohy na
      >el.+vodu+plyn jsou zvlášť).
      >
      >Dotaz :
      >- vybrané nájemné zahrne OSVČ ve svém DAP jako příjmy
      >dle §7 a ovlivní to i odvod na soc.+zdrav. ?
      >
      >- nebo je zahrne dle § 9 a tento příjem nebude mít
      >vliv na soc.+zdrav.?
      >
      >Předem všem děkuji za odpověď a radu.
      >Re

      Jelikož je nemovitost zahrnuta v obch. majetku firmy, jedná se o příjmy dle §7. Otázkou je, zda byste na tento pronájem neměl mít ŽL.
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).