Hlavní navigace

FU nevědělo

  • (neregistrovaný) 88.100.155.---

    19. 3. 2007 21:12

    mám dotaz na který mi nedokázali odpovědět pracovníci FU.
    Od roku 2003 platíme našim zaměstnancům životní pojištění s tím, že si část dáváme do nákladů. Teď protože ta smlouva byla nevýhodná si převedou pojištění k jiné pojišťovně. Mám problém, ale s tím, že částku, která byla naspořena u staré pojišťovny, tato vyplatí na účet pracovníků a ti se vyjádřili , že si ty peníze nechají a to je problém na který mi nedokázali na našem FU odpovědět, jestli ty naspořené peníze mají zaměstnanci zdanit. A dále by mě zajímalo, jestli to bude mít dopad na firmu daňový, když teď ty peníze bude zaměstnancům platit u jiné pojišťovny, jestli peníze, které nákladovala v minulých letech musí teď zdanit.

    dík předem

    • 20. 3. 2007 8:30

      AZ (neregistrovaný) 195.47.1.---

      Re: FU nevědělo
      Odbytné je zdaněno přímo při výplatě dle §8. Takže zaměstnanci dostanou už zdaněné peníze. Na firmu daňový dopad není. Nebylo by lepší převést do jiné pojištěvny i ty naspořené částky? U penzijní ho připojištění je přechod do jiné poj. možný.

    • 20. 3. 2007 10:09

      Hanka (neregistrovaný) 85.93.102.---

      Re: FU nevědělo
      >>mám dotaz na který mi nedokázali odpovědět pracovníci
      >>FU.
      >>Od roku 2003 platíme našim zaměstnancům životní
      >>pojištění s tím, že si část dáváme do nákladů. Teď
      >>protože
      >>ta smlouva byla nevýhodná si převedou pojištění k
      >>jiné
      >>pojišťovně. Mám problém, ale s tím, že částku, která
      >>byla naspořena u staré pojišťovny, tato vyplatí na
      >>účet
      >>pracovníků a ti se vyjádřili , že si ty peníze
      >>nechají
      >>a to je problém na který mi nedokázali na našem FU
      >>odpovědět, jestli ty naspořené peníze mají
      >>zaměstnanci
      >>zdanit. A dále by mě zajímalo, jestli to bude mít
      >>dopad
      >>na firmu daňový, když teď ty peníze bude zaměstnancům
      >>platit u jiné pojišťovny, jestli peníze, které
      >>nákladovala v minulých letech musí teď zdanit.
      >>
      >>dík předem
      >Odbytné je zdaněno přímo při výplatě dle §8. Takže
      >zaměstnanci dostanou už zdaněné peníze. Na firmu daňový
      >dopad není. Nebylo by lepší převést do jiné pojištěvny
      >i ty naspořené částky? U penzijní ho připojištění je
      >přechod do jiné poj. možný. U životního to nejde,musí se zrušit a zavést u jiné pojišťovny, na firmu to skutečně daňový dopad nemá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).