Hlavní navigace

Kam dát příjem po přerušení živnosti?

  • (neregistrovaný) 88.101.119.---

    20. 3. 2007 13:21

    Prosim o pomoc - mam přerušený ŽL od 1.12.2006, ale poslední faktura mi byla proplacena až v 1/2007. Můžu ten příjem z roku 2007 dát už do přiznání za 2006?
    Nevím, kam bych ten příjem v roce 2007 v přiznání dala a co v roce 2007 se sociálkou a ZP, kde jsem už hlášená od 12/2006 jako žena na mateřské...
    děkuji!

    • 20. 3. 2007 14:01

      M.S. (neregistrovaný) 85.71.199.---

      Re: Kam dát příjem po přerušení živnosti
      §23, odst.8 zákona o dani z příjmů
      myslím, že dokonce musíte zdanit v r.2006, protože pokud do termínu pro podání přiznání znovu nezahájíte činnost (to je předpokládám váš případ), musíte příjem zvýšit o hodnotu zásob,neuhrazené pohledávky a snížit o neuzrazené závazky.
      Tyto úpravy však neovlivní přehled pro OSSZ a ZP. Alespoň tak to vidím já, snad se ještě někdo přidá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).