Hlavní navigace

§75 Zákon o DPH

  • (neregistrovaný) 194.228.5.---

    20. 3. 2007 19:45

    Dobrý večer, patří do §75 o DPH vrácené pojistné za úrazové pojištění zaměstnanců, které bylo ukončeno u pojišťovny. Dále např.přijatý úrok od banky, apod. Co zde ještě patří? Prosím poraďte, ať mohu lépe spát. Předem děkuji.

    • 21. 3. 2007 0:49

      xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

      Re: §75 Zákon o DPH
      Klidně spěte. Pokud jde o pojistné a pojišťovací činnosti, pojišťovny si u nákupu čehokoliv určeného pro pojišťovacích činností nesmí odečítat DPH dle § 51. Vrácené pojistné a bankovní úroky jsou bez DPH. Jinak všeobecně u všech firem nelze odečítat DPH u osobních aut a darů. Dále nelze odpočítávat DPH u nákladů, které jsou určeny pro nedaňovou spotřebu (benzin pro soukromé cesty podnikatele, televizor koupený pro kanceláře, ale pan šéf si ho vezme domů a pod.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).