Hlavní navigace

jak zdanit zisk za prodej společnosti

  • (neregistrovaný) 86.49.90.---

    21. 3. 2007 11:46

    Dobrý den,
    dcera v roce 2006 nepracovala, ZP si platí. V tomto roce odprodala svůj podíl ve společnosti druhému společníkovi /na splátky, které budou hrazeny v letech 2006-2007/. Jak postupovat? Jde o příjem z podnikání, tudíž se částka bude vepisovat do DAP příloha 1 a bude se jednat o daň z příjmu? Nebo se takovýto příjem daní odlišně? Děkuji za radu

    • 21. 3. 2007 15:47

      Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: jak zdanit zisk za prodej společnost
      Pokud prodala podíl v s.r.o., bude zdaňovat jako ostatní příjem v § 10, pokud ho vlastnila kratší dobu než 5 let, jinak je osvobozeno od daně, zdaní rozdíl mezi cenou, za kterou ho nabyla a cenou prodejní, vždy jen splátky, co obdržela ten rok. Postup je v §10/5.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).