Hlavní navigace

Bonus na dítě - nízké příjmy

• (neregistrovaný) 213.235.145.---

21. 3. 2007 12:43

Dobrý den,včera jsem tu žádala o radu, zda mohu podávat DP,když jsem v roce 2006 nastupovala na MD. Na MD jsem nastupovala už v polovině ledna, do července jsem byla v zaměstnaneckém poměru a v červenci mi byla proplacena dovolená ve výši 16.142,-. To byl také můj jediný příjem, který se mi zdaňoval, daň jsem platila 1391,-. Včera jsem tu dostala radu, že si bonus na dítě nemohu uplatnit, protože jsem nedosáhla příjmů min. šestinásobku min.mzdy. Když jsem jen tak náhodou zabrousila tady v šablonách na šablonu Výpočet daně a daňového zvýhodnění u daně z příjmů FO ze závislé činnosti, v pokynech dole je napsáno, že nárok na vyplacení bonusu neztrácí poplatník v kalendářním měsíci, kdy jeho mzda dosáhla alespoň poloviny min.mzdy tj. 3785,-.

Znamenalo by to tedy, že mohu uplatnit bonus na dítě za ten jeden měsíc, kdy můj příjem byl dostačující? Vzhledem k tomu, že jsem v roce 2006 platila i dary na charitativní účely, vyšlo mi, že by mi měli celou daň 1391,- vracet + ten bonus 500,-? Chápu to dobře nebo to je blbost?

Děkuji předem za dobré rady i včera jste mi tu dobře poradili, vůbec bych se nechytala... Hezký den všem. Lenka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).