Hlavní navigace

Maturitní písemka z účetnictví

• (neregistrovaný) 83.208.240.---

21. 3. 2007 14:10

Prosím mohl by mi někdo poradit s účetnictvím pro podnikatele? Já dělám jen pro příspěvkové organizace a tam jsou trochu jiné souvztažnosti. Syn bude psát maturitní práci a potřebuje poradit s Počáteční rozvahou: Aktiva jsou vyšší než Pasiva, nutné je tedy do Pasiv zadat nějaké zdroje krytí. Nejsem si jista, zda použít účet 411 (Základní kapitál), nebo 491 (Účet individuálního podnikatele) nebo snad úplně jiný účet? Jak byste zaúčtovali tuto účetní operaci:výběr peněz z BÚ podnikatele na vlastní spotřebu?Já jsem zkusila 491/221. Dále v úkolech je zadání 1. sestavte počáteční rozvahu 2. vypočítejte vlastní kapitál (co znamená to vypočítejte vlastní kapitál, není to ten chybějící rozdíl v pasivech?) Děkuji

• 21. 3. 2007 15:21

Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

Re: Maturitní písemka z účetnictví
      1. Ano, používá se účet 491.
      2. Pokud jsou aktiva vyšší než pasiva, rozdíl jde skutečně na 491 (pokud ze zadání nevyplývá něco jiného).
      3. Vlastní spotřebu bych zaúčtovala stejně.
      4. Vlastní kapitál je součet základního kapitálu, všech fondů, výsledku hospodaření minulých let + výsledek hospodaření aktuálního roku. Zkrátka vlastní zdroje krytí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).