Re: odečet penzij. připojištění z daní
Nemůžete si odečíst nic. Máte nárok na odečet pouze nad 6000 do 18000 Kč. A nebere se v potaz žádná alikvotní část. Je to nárok jednorázový a za kalendářní rok-zdaňovací období- si můžete uplatnit jako odeč.položku celkově zaplacenou částku, která přesáhne 6000 Kč a nepřesáhne 18000 Kč.
Re: odečet penzij. připojištění z daní
ˇ
Jsem přesvědčena, že ustanovení § 15, odst.5 podmínku dělení na poměrné části dle měsíců trvání smlouvy pro penzijní připojištění nezmiňuje. Tento postup se týká jen úroků z úvěru. Pokud jste tedy v roce 2006 zaplatil na penzijním připojištění méně jak 6000 Kč, bez ohledu na trvání smlouvy byste dle mého názoru neměl mít pro tento rok nárok na žádné snížení základu daně. Bohužel.
Kamila
Re: odečet penzij. připojištění z daní
Za 9 měsíců jste asi zaplatil 9x800=7200, můžete uplatnit 1200.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Přišel vám e-mail či SMS s „aktualizací informací o zdravotním průkazu“? Jde o podvod
Tiché víno do 500 Kč bude opět jako dar daňově uznatelné
Podpora i pochybnosti a kritika: Jak sociální sítě prožívaly ničivý požár ve Zlíně
Jak bude vypadat EET 2.0 a doprovodné daňové změny? Připravili jsme detailní přehled
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
21. 3. 2007 19:59
Mohu si uplatnit odečet penzijního připojištění pokud bylo sjednáno v dubnu 2006 a tudíž nemám splněnu podmínku 6000? Měsíčně platím 800,- Kč a dle mého názoru bych si mohl 300 x 9 = 2 700 Kč odečíst.
Děkuji