Hlavní navigace

Společné zdanění manželů

  • (neregistrovaný) 85.160.2.---

    22. 3. 2007 7:40

    Kam se mám kouknout a přečíst si něco o společém zdanění manželů? Na koho se vztahuje, pro koho je výhodné? Dík

    • 22. 3. 2007 8:37

      sisi (neregistrovaný) 62.225.42.---

      Re: Společné zdanění manželů
      Asi bych se podívala do zákona o daních z příjmů, je to § 13a.
      Jinak je to výhodné pro manžele s rozdílnými příjmy nebo pro ty, kdy jeden nepracuje nebo je manželka na mateřské.Podmínkou je trvání manželství k 31.12.2006 a aspoň jedno vyživované dítě po část roku, podnikatelé tam mají výjimky, kdy nelze, ale to musíte nastudovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).