Hlavní navigace

DP, příkazní sml., §7 a §10

  • (neregistrovaný) 85.71.114.---

    22. 3. 2007 9:02

    Dobrý den. Na základě příkazní smlouvy, byla poplatníkovi vyplacena měsíčně částka cca 30 tisíc v období od 9-12/2006 (4x30tis.). Lze toto danit dle §10? Nebo raději podle §7. 1-5/2006 byl zaměstnán. Jinak má ŽL a platil jen pojistné a žádné příjmy dle §7 neměl, tam bude ve ztrátě. Podle čeho danit příjmy z té příkazní smlouvy, když se opakuje.....nebo to nevadí? Kdyby to bylo podle §7, tak aby to nebyla neoprávněná činnost. Ale podle mě by z toho měla mít problém jen firma, která mu to takto vyplatila, ne? On bude z hlediska OSSZ bude posuzován, že vykonával hlavní činnost. Děkuji za názory..

    • 22. 3. 2007 12:23

      janina (neregistrovaný) 88.208.88.---

      Re: DP, příkazní sml., §7 a §10
      ja mam podobny problem, mam smlouvu o obchodnim zastoupeni, pracuji na HPP. Muj prijem za rok ze smlouvy o obchodnim zastoupeni byl 15000. Vcera jsem byla na FU a tam mi rekli,ze kdyz nemam ZL, tak to budu danit podle §10.
      Mela bych jeste dotaz,kdyz mam smlouvu o obchd. zastoupeni, tak nemusim mit ZL nebo si jen musim automaticky ke smlouve o obchod. zastoupeni zridit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).