Hlavní navigace

Rezerva na opravu střechy

  • (neregistrovaný) 83.208.177.---

    22. 3. 2007 9:48

    Jak se zúčtuje rezerva na opravu střechy (552/451)?
    Za jakých podmínek se může tvořit?

    • 22. 3. 2007 13:02

      jaz (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: Rezerva na opravu střechy
      Podle zákona č. 593/1992 Sb o rezervách § 7 - na mejtek jehož doba odpisování je 5 let a delší, vlastnické právo, nesmí jít o technické zhodnocení, nesmí se tvořit jedno zdaňovací období, musí být rozpočet nákladů na opravu, pokud se rezerva ve stanovené době nečerpá rozpustí se do výnosů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).