Hlavní navigace

Danovy doklad X Vnitrni doklad

• (neregistrovaný) 89.185.227.---

22. 3. 2007 16:34

Firma, co nam vozi zbozi, nam obcas vystavuje "fakturu - danovy doklad", na moje IC. Jindy nam vystavi jen "vnitrni doklad" [na cokoliv krome cigaret]. Vypada uplne stejne, ma vsechny udaje jako "danovy doklad", jen na nem je misto odberatele a meho IC napsano jen "Drobny prodej". Firma pak neeviduje, kdo si zbozi od ni objednal. Ja je ale potrebuji do nakladu zahrnout tez. Muzu ho povazovat za Zjednoduseny Danovy doklad [do 10tis Kc]? Nektere naklady se prece prokazuji pouhym paragonem. A tento "Vnitrni doklad" ma vsechny nalezitosti Danoveho dokladu, krome uvedeni prijemce zbozi.
    No jo, jenze paragon se neda pouzit v případě prodeje zboží, které je předmětem spotřební daně z lihu, za jiné než pevné ceny pro konečného spotřebitele. Takze tenhle "vnitrni doklad" vubec pouzit nemuzu, co? To ale mozna neva, ne? Nikdo nemuze rict, jestli jsou ty ceny pevne, nebo ne, ne? [Vsak taky s cigaretama to takhle nejde, protoze tam jsou ty ceny opravdu pevne dane, takze velkoobchodni slevy evidovat museji]. Co ale ted s tim? Muzu je pouzit? Nebo uvest, ze nejake zbozi jsem sice nakoupil, ale nemam uctenku, takze ho nezahrnuju do nakladu? Nemuzu ale prece prodavat zbozi, na ktere nemam papir o nakupu? Nebo predstirat, ze jsem nic nenakupoval a par mesicu prodaval jen driv nakoupene zasoby? Nevim, jak ze situace ven. Diky moc za odpovedi!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).