Hlavní navigace

Jake doklady potrebuji u pausalu?

  • (neregistrovaný)

    22. 3. 2007 16:41

    Kdybych se rozhod misto NAKLADU odecist PAUSAL, tak nemusim mit zadne doklady na nic? jen bych napsal, ze jsem vydelal 560tisic, odecetl 60 procent pausal - a smytec? Provozuji bar, registracni pokladnu nemame. Musim stale vest knihu prijmu a vydaju, nebo jenom prijmu - napsat treba prijmy za kazdy mesic? [v baru je prijem tvoren hotovosti]. A musim stale uchovavat uctenky a faktury za dodane zbozi?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 3. 2007 17:10

      Zuzik (neregistrovaný)

      Re: Jake doklady potrebuji u pausalu?
      Doporučuji všechny doklady od nakoupeného zboží uschovávat, protože z nich tvoříte prodejní cenu a také kvůli kontrole z ŽÚ nebo do celníků(kolky), hygieně apod.musíte být schopen vždy prokázat původ zboží, které máte na baru, ve skladě... Vy o těchto účtenkách-fakturách jen nebudete účtovat.
      Určitě byste měl vést knihu denních tržeb neboli "hospodské" vyúčtování, ze kterého jsou jasné tržby. Nezapomeňte vést skladovou evidenci, knihu pohledávek a závazků a evidenci majetku. Víte sám moc dobře, že hospůdky jsou dosti hlídány !

    • 22. 3. 2007 21:01

      Petr (neregistrovaný)

      Re: Jake doklady potrebuji u pausalu?
      Dekuji moc za radu! Ja prave nevim, jak jsou hospudky hlidany, a mam z bernaku panicky, i kdyz treba neopodstatneny strach. Podnikam od lonskeho unora, takze tohle je prvni danove priznani. Nedelam zadne podvody, ale jsem dost neusporadany clovek. Nemam ani skladovou evidenci, ani knihu dennich trzeb. Spoleham na to, ze bernak (pry) k pripadne kontrole pozve, neprepadne mne v baru. Takze budu mit cas tyto doklady pripadne sestavit. I kdyz to bude samozrejme spousta prace. Pohledavky ani zavazky jsem nikdy zadne nemel, majetek vlastne take ne - budovu mam v pronajmu a zarizeni pujcene - takze by v evidenci asi nebylo o cem psat...
      Na napravu stavu uz je asi pozde, protoze budova byla prodana a za mesic dostanu vypoved, bar konci. Musim ale spravne vyplnit danove priznani...
      Jeste jednou diky, Petr

    • 24. 3. 2007 8:10

      Zuzik (neregistrovaný)

      Re: Jake doklady potrebuji u pausalu?
      Pak možná najdete jiné místo pro své podnikání, to Vám přeji. Jen buďte pořád ve střehu a myslete na to, že Vás můžou přepadnout i v baru kterýkoliv den a kteroukoliv hodinu. Rada pro Vás : Furt ve střehu !

      Mnoho zdaru Vám přeje Zuzik

    • 24. 3. 2007 16:15

      Petr (neregistrovaný)

      Re: Jake doklady potrebuji u pausalu?
      ....>>jsem dost neusporadany clovek. Nemam ani skladovou
      >>evidenci, ani knihu dennich trzeb. Spoleham na to, ze
      >>bernak (pry) k pripadne kontrole pozve, neprepadne mne
      >>v
      >>baru. Takze budu mit cas tyto doklady pripadne
      >>sestavit. I kdyz to bude samozrejme spousta prace.
      >>Pohledavky
      >>ani zavazky jsem nikdy zadne nemel, majetek vlastne
      >>take ne - budovu mam v pronajmu a zarizeni pujcene -
      >>takze by v evidenci asi nebylo o cem psat...
      >>Na napravu stavu uz je asi pozde, protoze budova byla
      >>prodana a za mesic dostanu vypoved, bar konci. Musim
      >>ale spravne vyplnit danove priznani...
      >>Jeste jednou diky, Petr
      >
      >Pak možná najdete jiné místo pro své podnikání, to Vám
      >přeji. Jen buďte pořád ve střehu a myslete na to, že
      >Vás můžou přepadnout i v baru kterýkoliv den a
      >kteroukoliv hodinu. Rada pro Vás : Furt ve střehu !
      >
      >Mnoho zdaru Vám přeje Zuzik

      Kdepak, jine misto uz hledat nebudu, ty nervy za to nestoji, dokonce jsem ze stresu dostal srdecni arytmii! Budu si doma pestovat zeleninu a fotografovat :-)

      Opravdu mi mohou udelat kontrolu primo v baru? To by byl docela problem - na baru uz ani nenechavam zadne ucty atd, protoze jeden barman nam je kdysi kradl a manipuloval...
      Dobra, asi bych mel sestavit aspon nejakou knihu dennich trzeb - jiste staci tabulka v excelu? Pokud ale budou chtit [?] zaznamy o tom, co presne se kdy prodalo, aby to sedelo s dodacimi listy, dennimi trzbami a zisky, tak to je skoro nadlidsky ukol to za cely rok zpetne sestavit, aby to pasovalo!
      Nelze jim v pripade kontroly rict, ze nam to vsechno ukradl jeden barman [castecne je to pravda, navic po sobe zanechal tucne manko]? Co vlastne muze provozovatel baru v takovem pripade delat? Doklady ma povinnost mit na baru, takze zcizeny byt muzou. Pak uz je nema, a nemuze se jimi prokazat... co ma delat??

      Diky, Petr

    • 24. 3. 2007 17:20

      Zuzik (neregistrovaný)

      Re: Jake doklady potrebuji u pausalu?
      Okecat se dá všechno. Jen jestli by Vám to spapkali. Důkazní břemeno je na Vás. Vy musíte vždy prokázat, že máte tržby-daňové příjmy ve správné výši a že je nekrátíte.

      Kontrolu přímo v baru Vám udělat mohou kdykoliv. říká se tomu místní šetření a může probíhat i bez Vaší přítomnosti.

      No a k těm tiskopisům. Dokonce se dostane koupit taková kniha tržeb přímo pro hospody. Tam vypisujete při předávačce (nebo pokud si děláte sám třeba jednou za týden) poč.stavy při min.předávačce, příjem a kon.stav na baru. A podle toho doplníte spotřebu, vše v kusech spotřebu-prodeji v Kč. A ten by Vám měl sedět s tím co máte v kasírtašce.
      Když jste měl číšníka, tak jste snad nějaká vyúčtování dělali, ne ? Nebo jste se nechal okrádat ? Jak jste věděl, kolik tržby vám má odevzdat ? Jak jste si mezi sebou předávali zboží na baru a peníze ?

      Ale to už je teď asi jedno.
      Já bych ísto těch daní šla raději taky fotit a co nejdál do volné přírody.

      P.S. Já bych hospodu nechtěla ani za prase.

    • 24. 3. 2007 22:25

      petr (neregistrovaný)

      Re: Jake doklady potrebuji u pausalu?
      >
      >Okecat se dá všechno. Jen jestli by Vám to spapkali.
      >Důkazní břemeno je na Vás.

      To jsem nevedel! No, asi to je logické...

      > Vy musíte vždy prokázat, že
      >máte tržby-daňové příjmy ve správné výši a že je
      >nekrátíte.
      >
      >Kontrolu přímo v baru Vám udělat mohou kdykoliv. říká
      >se tomu místní šetření a může probíhat i bez Vaší
      >přítomnosti.

      Hm. Kámoš mne ujišťoval, že to je VYLOUČENÉ... ještě že existuje tohle forum. Snad jen škoda, že jsem jej neobjevil dřív.
      >
      >No a k těm tiskopisům. Dokonce se dostane koupit
      >taková kniha tržeb přímo pro hospody. Tam vypisujete při
      >předávačce (nebo pokud si děláte sám třeba jednou za
      >týden) poč.stavy při min.předávačce, příjem a kon.stav na
      >baru. A podle toho doplníte spotřebu, vše v kusech
      >spotřebu-prodeji v Kč. A ten by Vám měl sedět s tím co
      >máte v kasírtašce.

      Jo, je fakt, že tohle máme a děláme. Dokonce jsem to vyrobil v excelu, tržba se dopočítává sama, bez toho bych si život neuměl představit.

      >Když jste měl číšníka, tak jste snad nějaká vyúčtování
      >dělali, ne ? Nebo jste se nechal okrádat ?

      Nechal, ale ne takhle - přesně jsme spočítali, jakou má mít tržbu, jenže on tu tržbu vzal a šeil ji prohrát na hracích automatech... poučil jsem se trochu pozdě, ale přece.
      > Jak jste
      >věděl, kolik tržby vám má odevzdat ? Jak jste si mezi
      >sebou předávali zboží na baru a peníze ?
      >
      >Ale to už je teď asi jedno.
      >Já bych místo těch daní šla raději taky fotit a co
      >nejdál do volné přírody.
      Ale už se v tom aspoň vyznáte. Třeba aspoň máte volnou pracovní dobu a potkáváte zajímavé lidi, jestli děláte účetní na volné noze...
      >
      >P.S. Já bych hospodu nechtěla ani za prase.
      Ani já ne! Však jsem k ní také přišel jak slepý k houslím. Ale zkušenost to byla moc cenná!

    • 24. 3. 2007 19:16

      1234 (neregistrovaný)

      Re: Jake doklady potrebuji u pausalu?
      pro berňák:

      pokud uplatníte paušál, tak povinně musíte vést u hospody:
      evidenci tržeb položkově
      ceníky
      pohledávky
      majetek, který lze odepisovat
      Z praktického hlediska je potřeba také vést evidenci plateb pojistného, protože to je jediný výdaj, který si kromě paušálu můžete uplatnit.

      Pokud jste plátce DPH, musíte vést samozřejmě evidenci pro daňové účely podle zákona 235/2004 o DPH


      pro hygienu, celníky a živnosťák musíte mít doklady o nabytí zboží, které právě máte v prodeji

    • 24. 3. 2007 22:08

      petr (neregistrovaný)

      Re: Jake doklady potrebuji u pausalu?
      Diky. Pausal asi neuplatnim. Takze jeste navic knihu prijmu a vydaju a faktury, ze?
      Trzby polozkove - to znamena uhrnne cislo za den?

    • 24. 3. 2007 22:35

      1234 (neregistrovaný)

      Re: Jake doklady potrebuji u pausalu?
      ne. pokud nemáte rp, jednotlivé platby - viz. §39 odst. 3. skladovými kartami strašit raděj nebudu, jsou zde tací, kteří tvrdí, že se vést nemusí (i když podle některých poradců a pár lidí z mf se musí vést i při paušálu, aby bylo možno dodržet §23/8)

    • 25. 3. 2007 0:16

      Petr (neregistrovaný)

      Re: Jake doklady potrebuji u pausalu?
      >>>pro berňák:

      >>Trzby polozkove - to znamena uhrnne cislo za den?
      >ne. pokud nemáte rp, jednotlivé platby - viz. §39
      >odst. 3. skladovými kartami strašit raděj nebudu, jsou zde
      >tací, kteří tvrdí, že se vést nemusí (i když podle
      >některých poradců a pár lidí z mf se musí vést i při
      >paušálu, aby bylo možno dodržet §23/8)

      §23/8 jsem nasel v Zakone o danich z prijmu, ale u §39 v tomto zakone zadny ostavec 3 neni...

    • 25. 3. 2007 8:53

      1234 (neregistrovaný)

      Re: Jake doklady potrebuji u pausalu?
      pardon, ten §39 je zákon o správě daní - záznamní povinnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).