Hlavní navigace

DPH zahraničí????

 • (neregistrovaný) 85.160.1.---

  22. 3. 2007 21:34

  Fakturovat či nefakturovat DPH v případě, že
  - jde o poradenství a anallýzy
  - zákazník má sídlo ve třetích zemích, kde je osvobozen od DPH - tj. je neplátce
  - kancelář má ale v Anglii...
  ????
  Myslím, že by se DPH měla připočítat, ale zákazník tvrdí, že žádný jeho dodavatel takto nikdy nepostupuje... Už fakt nevím
  díky!!!

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 3. 2007 22:00

   Kamila (neregistrovaný) 213.151.94.---

   Re: DPH zahraničí????
   Záleží na tom jaký údaj k fakturaci vám objednatel služby dá. Pokud má firma sídlo ve třetí zemi a fakturovat budete na toto sídlo do třetí země, tj. poskytne Vám jako fakturační údaj své IČ, příp.DIČ ze třetí země, pak bych fakturovala bez DPH. Pokud má však v Anglii provozovnu a je zde plátcem DPH, tj. má anglické DIČ a budete mu na tuto provozovnu a DIČ (které Vám k fakturaci poskytnul) fakturovat, pak je plnění od DPH osvobozeno a na fakturu musíte uvést, že "vzhledem k tomu, že je odběratel plátce DPH v EU, je místem plnění jeho sídlo, tedy Anglie, a odběratel je zde povinen daň přiznat a zaplatit. V takovém případě byste tedy opět vystavoval fa bez DPH.
   !!! pokud budete fakturovat na pobočku v Anglii, kde má zřízenu provozovnu, avšak odběratel potvrdí, že je neplátcem DPH v Anglii, tak v takovém případě musíte fakturovat cenu vč.české DPH (nejspíše 19%).

   Kamila

  • 23. 3. 2007 7:35

   pavla (neregistrovaný) 85.160.1.---

   Re: DPH zahraničí????
   Díky moc za odpověď! Ono je to právě sporné. Zákazník je registrován ve třetích zemích, osvobozen tam od DPH - fakturační adresa bude na tuto registrovanou adresu s tím, že jako příjemce bude uvedena jeho anglická kancelář a tam mu i fakturu zašleme. Nicméně žádné registrační číslo v Anglii od něj nemáme..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).