Hlavní navigace

Daň z příjmů - ztráta v podnikání

  • (neregistrovaný) 85.71.187.---

    22. 3. 2007 23:34

    Dobrý den,

    živnostník - v roce 2006 byl zaměstanec a živnost měl jen jako vedlejší činnost (rozjížděl podnikání) - na konci 2006 ztráta přes 40 tis. Kč.
    Děláme spol. zdanění manželů, v daň přiznání se ztráta vůbec nepočítá? Je to jako by byl výsledek podnikání za rok 2006 jen 0,-Kč? Chápu to správně?
    Dá se pak tato ztráta případně využít v příznání za rok 2007 pokud je od března 2007 jen OSVČ (není již zaměstnán) a bude mít za rok 2007 nějaký zisk?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2007 0:01

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Daň z příjmů - ztráta v podnikání
      >Dobrý den,
      >
      >živnostník - v roce 2006 byl zaměstanec a živnost měl
      >jen jako vedlejší činnost (rozjížděl podnikání) - na
      >konci 2006 ztráta přes 40 tis. Kč.
      >Děláme spol. zdanění manželů, v daň přiznání se ztráta
      >vůbec nepočítá? Je to jako by byl výsledek podnikání
      >za rok 2006 jen 0,-Kč? Chápu to správně?

      Ano.

      >Dá se pak tato ztráta případně využít v příznání za
      >rok 2007 pokud je od března 2007 jen OSVČ (není již
      >zaměstnán) a bude mít za rok 2007 nějaký zisk?

      Ztrátu si může odečíst v následujících 5 zdaňovacích obdobích, až bude mít nějaký zisk.
      >
      >Děkuji

    • 23. 3. 2007 20:25

      lenka (neregistrovaný) 85.71.235.---

      Re: Daň z příjmů - ztráta v podnikání
      Chápete správně, výsledek podnikání bude 0, rozdělovat budete jen příjmy podle § 6 tj. ze závislé činnosti. Ztrátu si můžete uplatnit v následujících pěti zdaňovacích období pouze tehdy, když v tom období neuplatníte společné zdanění manželů, §13a. Myslím ale, že v roce 2008 nám to vláda stejně zruší, takže pak budete mít ještě 4 roky na uplatnění ztráty.
      Lenka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).