Hlavní navigace

jaký příjem se nemusí zdaňovat rok 2005

  • (neregistrovaný) 195.39.26.---

    23. 3. 2007 5:47

    Prosím jaký příjem a v jaké výši nemusí fyzická osoba přiznávat a zdaňovat?Pro rok 2005 a 2006.Děkuji.prosím odkaz na zákon

    • 23. 3. 2007 9:08

      Kája (neregistrovaný) 85.135.65.---

      Re: jaký příjem se nemusí zdaňovat rok 2
      § 38g Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob
      (1) Daňové přiznání je povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč, pokud se nejedná o příjmy od daně osvobozené nebo o příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně. Daňové přiznání je povinen podat i ten, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, nepřesáhly 15 000 Kč, ale vykazuje daňovou ztrátu.

      .......pokud nebyl příjem vyšší než 15.000, nemusíte. Bylo to stejné i v roce 2005

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).