Hlavní navigace

datum zdanitelného plnění

  • (neregistrovaný) 213.180.38.---

    23. 3. 2007 10:03

    Dobrý den,

    mám tu dva doklady, na nichž je DUZP např. o den později než datum vystavení faktury, jedná se o dodání zboží a náhradních dílů

    To ale není pak daňový doklad z hlediska DPH, nepletu se?

    Děkuji za odpovědi.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 23. 3. 2007 11:10

      r. (neregistrovaný) 81.19.2.---

      Re: datum zdanitelného plnění
      Na semináři nám řekli, že je v EU celkem běžné vystavit fa dřív než je DUZP. DUZP se stejně řídí buď převzetím zboží ( materiálu ), provedením služby nebo přijetím platby. Je celkem možné, že zboží bylo objednáno jeden den a druhý den si ho vyzvedli.
      Jinak §26 odst.1 - zákon o DPH - je tam uvedeno kdy se musí vystavit nejpozději, ne kdy nejdřív.
      >Dobrý den,
      >
      >mám tu dva doklady, na nichž je DUZP např. o den
      >později než datum vystavení faktury, jedná se o dodání
      >zboží a náhradních dílů
      >
      >To ale není pak daňový doklad z hlediska DPH, nepletu
      >se?
      >
      >Děkuji za odpovědi.

    • 23. 3. 2007 11:15

      Helča (neregistrovaný) 213.180.38.---

      Re: datum zdanitelného plnění
      No právě, mě zmátlo, že už není v zákonu o DPH ta věta, že to není daňový doklad, pokud datum vystavení je dříve než DUZP. A protože vlastně až nyní jsem po hodně dlouhé době narazila na takový doklad, tak jsem byla na rozpacích, jestli teda je to daňově uznatelný doklad, nebo jestli je potřeba si ho nechat opravit.

      Hrozí tedy nějaký postih z FÚ..?? Nevíte? Jestli teda má klient si tyto faktury opravit a opravené zaslat i odběrateli.

      Děkuji. Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).