Hlavní navigace

Poj.prac.neschopnosti u soukromé poj.

  • (neregistrovaný)

    23. 3. 2007 19:17

    Prohledala jsem diskuzní příspěvky, ale nenašla jsem konkrétní odpověď. Prosím, jak mám rozumět větě že .. podle §24 f ZDP si mohu dát do nákladů pojistné, když se pojistím u soukromé pojišťovny /při prac.neschopnosti/, do výše pojistného na zákonné nem.poj. stanovené zvl.předpisy - znamená to jen do maximální výše /a jaká je max.částka, která se může platit na nem.poj./ nebo do výše, která by mi vyšla podle podaného přehledu, že mám platit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2007 20:46

      ZdenaR (neregistrovaný)

      Re: poj.prac.neschopnosti u soukromé poj
      Zatím ještě platí (a to i pro rok 2007), že si můžete uplatnít 4,4% z vyměřovacího základu pro sociální popjištění. Tedy částku, kterou byste platila své OSSZ.

    • 23. 3. 2007 21:00

      EVA (neregistrovaný)

      Re: poj.prac.neschopnosti u soukromé poj
      Já jsem z toho pořád nějaká zmatená. Znamená to, že třeba platím v roce 2006 Kč 500,- měsíčně soukr.pojišťovně, ale do nákladů si dám max. 4,4% z vyměř.zákl. pro soc.poj. za rok 2005 - dle přehledu jsem měla platit OSSZ 208,- na nem.poj., tak 12x208,-? Děkuji za trpělivost předem

    • 23. 3. 2007 21:14

      ZdenaR (neregistrovaný)

      Re: poj.prac.neschopnosti u soukromé poj
      Proč zmatená? Je to přesně tak, jak píšete:-))
      Jednu věc bych chtěla připomenout - nemůžete být zároveň nemocensky pojištěna i u OSSZ - buď jedno, nebo druhé.
      Pojištění na denní dávku v nemoci má i své nevýhody.O kousek níž právě na toto téma probíhá diskuze.

    • 23. 3. 2007 21:17

      EVA (neregistrovaný)

      Re: poj.prac.neschopnosti u soukromé poj
      Děkuji, já nejsem pojištěná u OSSZ, jen podávám přehled na důchodové a nevěděla jsem jak mám tu max. částku posuzovat. Kouknu se níž

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).