Hlavní navigace

odečet daňové ztráty

  • (neregistrovaný) 62.204.234.---

    24. 3. 2007 11:00

    Za kolik let zpátky mohu odečíst daňovou ztrátu v přiznání za rok
    2006 / FO podnikatel/? Děkuji.

    • 24. 3. 2007 11:33

      Inka (neregistrovaný) 88.146.170.---

      Re: odečet daňové ztráty
      Podle ustanovení §34 zákona č.586/1992Sb., o daních z příjmů, lze od základu daně odečíst daňovou ztrátu, která vznikla a byla vyměřena za předchozí zdaňovací období nebo jeho část, a to počínaje zdaňovacím obdobím 2004 nejdéle v pěti (do konce r. 203 v sedmi) zdaňovacích obdobích následujících bezprostředně po období, za které se daňová ztráta vyměřuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).