Hlavní navigace

SZM a ztráta ještě jednou

  • (neregistrovaný) 83.208.32.---

    25. 3. 2007 10:38

    "Zákon v § 13a odst. 2 stanoví, že vykáží-li manželé nebo některý z nich ve zdaňovacím období, ve kterém uplatnili společné zdanění, u příjmů podle § 7 nebo 9 daňovou ztrátu, může ji odečíst od základu daně podle § 34 zákona ten z manželů, který ji vykázal, v následujících zdaňovacích obdobích, pokud v těchto zdaňovacích obdobích neuplatní společné zdanění."

    Jak OSVČ, vedoucí DE, mám-li tedy ztrátu za rok 2005 50 tisíc a za rok 2006 zisk 600 000, mohu ztrátu, která nevznikla ve zdaňovacím období, ve kterém uplatňuji společné zdanění (2006), uplatnit? Už to tu bylo mnohokrát, ale odpovědi moc jasné nejsou... děkuji za pochopení

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 3. 2007 11:37

      Dana S (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: SZM a ztráta ještě jednou
      ***
      Ano, můžete, pokud jste v tom r.2005 neuplatňovali SZM. Ověřte si v pokynu D-300 - K §13a, odst.2, 3.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).