Hlavní navigace

Sleva na dítě-studuje a zároveň pracuje

  • (neregistrovaný) 194.228.45.---

    26. 3. 2007 9:26

    Může si matka uplatnit ve svém daňovém přiznání slevu na dítě celých 12 měsíců když:
    1)
    Její dcera je stále studentkou denního magisterského studia (je jí 24 let). Ovšem od září 2006 nastoupila do zaměstnání jako OSVČ. Studium neukončila. Na Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti má matka slevu na dceru uplatněnou pouze do srpna 2006, potom v zaměstnání nahlásila, že si dcera začala vydělávat - DCERA OVŠEM STUDIUM NEUKONČILA.
    2)
    Na Potvrzení o studiu ma dcera jinou adresu trvalého bydliště, než-li matka na Potvrzení o zdanitelných příjmech. Dcera totiž zdědila byt po babičce,je tam nahlášená,ale žije s matkou v jejím bytě,tj. na adrese dle Potvrzení o zdanitelných příjmech matky.

    Prosím, poraďte, může si dceru matka odpočítat za celých 12 měsíců ? A může vůbec, když jsou na Potvrzeních jiné adresy?
    Děkuji za pomoc.

    • 26. 3. 2007 11:02

      sylva (neregistrovaný) 62.225.42.---

      Re: Sleva na dítě-studuje a zároveň prac
      Adresa nehraje roli,chtěla bych čestné prohlášení, že mají společnou finanční domácnostdle §115 obč.zákoníku.
      Pokud je dcera OSVČ, ale splňuje podmínky soustavné přípravy ,slevu bych matce dala. Musí dodat potvrzení o studiu z VŠ.
      Studiem se rozumí bakal., magisterský a doktorský program.Forma studia na VŠ není podstatná - viz výklad MZDOVÁ ÚČETNÍ 2007

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).