Hlavní navigace

Nevyúčtovaná záloha v DE

  • (neregistrovaný) 85.13.78.---

    26. 3. 2007 13:13

    >Dobrý den, znovu prosím o radu. Podnikatel (DE, plátce DPH), přijal zálohu na zboží od jiného podnikatele (DE,plátce) a následně tuto zálohu zaplatil znovu jako zálohu na zboží, ale firmě do Číny. Vše proběhlo v jednom roce. Nevím, jak je to se zálohou, kterou zaplatil do Číny, co se týká přiznání k dani z příjmů. Nevím, jestli se jedná o spojené osoby a jestli se v tomto případě upravuje o nevyúčtovanou zálohu základ daně. Poradí mi někdo, prosím. Opravdu nikdo neví? Děkuji.

    • 26. 3. 2007 13:40

      Míša (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: Nevyúčtovaná záloha v DE
      Paní Majko, podle mého názoru pokud se nejednalo opravdu o záměrné snížení základu daně a jde o partnera se kterým se běžně obchoduje a není osobou spojenou,což je uvedeno v §23odst.7 zákona o daních z příjmů pak bych postupovala standardně tedy výdaj tehdy kdy došlo k zaplacení. To by se musel upravovat základ daně i o zaplacené zálohy na elektřinu aj. Ale je to jen můj názor jak bych to udělala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).