Hlavní navigace

RZD 2006

  • (neregistrovaný) 88.101.87.---

    26. 3. 2007 21:47

    Dobrý večer,
    mám několik dotazů ohledně RZD:
    1) zaměstnanec byl dlouhodobě nemocen a tudíž během roku nepobíral slevu na dani (neměl žádnou mzdu). Započítám mu v RZD celou odpočitatelnou částku 7200,--? nebo jenom ty měsíce, které měl mzdu a odváděl zálohu na daň?
    2)Co mám dělat, když mi zaměstnanec neodevzdal za rok 2006 doklad o zaplaceném životním pojištění, přestože si v minulých letech snižoval daňový základ?
    3) mohu odečíst v RZD úroky z úvěru zaměstnanci, který si koupil družstevní byt?

    Děkuji za odpovědi.

    • 27. 3. 2007 7:34

      Míša (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: RZD 2006
      ad1) ano celou
      ad2) jeho problém neřešila bych to nebo se ho můžete zeptat, ale to už měl mít dávno předložené. Jednou se mi stalo, že mi posléze jen tak mezi řečí řekl, že takové pojištění zrušil, tak jsem mu řekla, že je povinenn v přiznání, které si podá sám upravit základ daně o dříve snížené nezdanitelné části základu daně to jen tak.
      ad3) pokud jsou splněny podmínky uvedené v ustanovení §38l zákona o daních z příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).