Hlavní navigace

Paní BDM - poraďte s opravou nemovitosti

• (neregistrovaný) 213.235.116.---

27. 3. 2007 19:18

Pročetla jsem nějaké diskuze s paní BDM, ale přesto bych se ráda zeptala na podobný dotaz. V únoru jsme založili novou firmu. Pronajali jsme si část nemovitosti. Domluvili jsme se s pronajímatelem, že si opravíme toalety tzn. obložíme, vyměníme záchody a umyvadla, namísto jedné dámeské toalety uděláme menší kuchyňku, položíme lino, a uděláme drobné úpravy, ve smyslu natření dveří atd. Zároveň jsme se dohodli se zhotovitelem, že veškeré úpravy budou nafakturovány jako oprava popř. úpravy nemovitosti, aby se to celé mohlo dát do nákladů. Vzhledem k tomu, že máme norského vlastníka, který nám dokonce kontroluje účetnictví, tak nás nutí k tomu, abychom tyto opravy zaúčtovali jako rekonstrukci. Mě se do toho vůbec nechce a zároveň by to bylo složité vůči pronajímateli. Můžete mi, prosím, poradit, zda to mohu naúčtovat celé i když celková hodnota oprav je 200000 na 511? Za každou cenu bych totiž chtěla, abych jim mohla dokázat, že to mi, Češi, děláme trochu jinak než oni v Norsku, tak aby mi do toho příště nemluvili.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).