Hlavní navigace

zdanění holandského důchodu

  • (neregistrovaný) 194.212.175.---

    27. 3. 2007 20:07

    Nemáte prosím vás někdo zkušenost s daněním ze zahraničí? Holandská občanka pobírající z Holandska invalidní důchod a trvale bydlí v ČR by podle smlouvy o zamezení dvojího zdanění mezi ČR a Holandskem měla platit daň z tohoto důchodu v ČR?
    Moc děkuji za jakoukoli radu. Saša

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 28. 3. 2007 9:22

      Jarka B. (neregistrovaný) 86.49.79.---

      Re: zdanění holandského důchodu
      ******
      Měla by platit daň, pokud ten důchod je vyšší než 198 tis. Kč.
      To znamená uvést důchod jako příjem podle § 10 a jako výdaj uvést částku 198 000,-.
      Pokud jí z tohoto důchodu srážejí nějakou daň v Holandsku, určitě je možné ji nějakým způsobem zohlednit v českém daňovém přiznání.
      Ovšem Holandsko má speciální způsob jak zamezit dvojímu zdanění - není to ani metoda zápočtu ani vyloučení. Pokud jí teda nějakou daň srážejí, asi Vám nezbyde, než to zkusit konzultovat na FÚ.

    • 28. 3. 2007 11:21

      Saša (neregistrovaný) 82.99.130.---

      Re: zdanění holandského důchodu
      Moc děkuji za radu. Při konzultaci na FÚ mi bylo sděleno, že invalidní důchod je osvobozen od daně z příjmu. Že se daní jen starobní důchod a nebo kombinace starobního a invalidního. To jen pro osatní, kteří by se potýkali se stejným problémem...:-)
      Saša

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).