Hlavní navigace

náhrada za ZP při pozdní registraci

  • (neregistrovaný) 77.104.253.---

    28. 3. 2007 9:59

    Dobrý den. Mám námět do diskuse pro odborníky.Podnikatel o měsíc prošvihl povinnost zaregistrovat se k DPH. Jedná se o podnikatele který fakturuje zákazníkům pravidelné měsíční paušální částky za služby poradenského charakteru. Správce by mu podle § 98 ZDPH měl vyměřit až 10% z příjmů za ten jeden měsíc. Co když podnikatel v tom měsíci nevyfakturuje, nebude tedy mít oficiálně žádné zdanitelné plnění a odsune fakturaci služeb až na měsíc kdy už bude plátcem DPH ? Samozřejmě patřičně i posune DUZP. Je to nějak napaditelné ? Dokud není registrován jako plátce, nemůže se na něj podle mého názoru dost dobře aplikovat § 21 ZDPH a teoreticky by to mohlo projít. Děkuji za každý názor. Northmann

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).