Hlavní navigace

přestávka v práci

• (neregistrovaný) 81.27.200.---

28. 3. 2007 17:04

Dobrý den,

mám takový zajímavý problém. Zaměstnavatel nám poskytuje stravenky v hodnotě 75,- Kč. Část zaměstnanců chodí do místní
    restaurace na obědy, kde je to mimo jiné drahé a nic moc.
    Ostatní zaměstnanci si doposud ohřívali jído v mikrovlnce nebo jedli studené jídlo z domu. Vždycky jsme jedli na svém vlastním pracovišti, tzn. na pracovních stolech. Najednou se zaměstnavatel rozhodl, že nám mikrovlnku sebere a nesmíme ve firmě jíst. Tzn. že nás všechny odsoudil chodit do oné restaurace. Můj dotaz zní, má
    právo po nás chtít, abychom chodili do té restaurace? Neměl by nám alespoň zajistit prostory, kde si můžeme sníst aspoň chleba s máslem, když na pracovišti jíst nesmíme a jiné prostory tu nejsou?

Moc díky za odpověď, jsme malá firma a neexistují tu téměř žádná pravidla, nemáme pracovní řád, požární ochranu ani BOZP, nemáme se čeho chytit.
    Prosím, poraďte....

• 28. 3. 2007 21:38

Jitka_D (neregistrovaný) 62.177.70.---

Re: přestávka v práci
      Zaměstnavatel by vám měl vyčlenit nějaký prostor pro stravování, pro toho kdo se rozhodne nechodit do restaurace. To, že vám dává stravenky, ještě neznamená, že byste měli jíst jinde. Někde jsem četla, že skutečně se nesmí jíst na pracovišti, tzn. i v kanceláři u stolu kde se pracuje a má toto pracoviště opustit. Byl to jakýsi výklad, který mě rozrušil (neboť samozřejmě, že obědvám nad klávesnicí) Již dál jsem po tom nepátrala, stejně se to málokde dodržuje a nebyl tam přímo odkaz. Zkuste zapátrat třeba v Google po tomhle tématu, v téhle době je to poněkud "nežhavé" téma:)
      Pozn. : my směrnice, pož. a prac. řád máme, ale stejně se nedodržují. Stravenky nemáme. To jsou ty malé firmy,achjo..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).