Hlavní navigace

První americko-česká pojišťovna

  • (neregistrovaný)

    28. 3. 2007 21:02

    Mám před sebou potvrzení o ž.p. od První americko-české pojišťovny a nějak se mi nezdá. Cituji:

    "...zaplatil ve zdaňovacím období částku na soukromé životní pojištění vymezené pro účely daní z příjmů v ustanovení § 6 zákona 586/1992........... ve výši 58 124 Kč.......
    První am.-čes. pojišťovna vydává toto potvrzení pro možnost uplatnění odpočtu zaplaceného pojistného od základu daně dle ustanovení § 15 odst. 10 zákona 586/1992......."

    1. Samozřejmě vím, že smím uplatnit jen 12000,-, ale připadá mi neseriózní to v potvrzení neuvést - ostatní pojišťovny to myslím uvádějí.
    2. Divně na mě působí ty uvedené §y -§ 6 závislá činnost - co s tím má co dělat?, §15 - tam odst.10 přece není.
    3. Nehodlám studovat smlouvy, pokud byste mi to někdo radil. Nejedná se o zaměstnance, ale o OSVČ, mám s nimi dohodu, že si za uplatnitelnost smluv o životním a penzijním ručí sami. Já se řídím jen tím, co mám černé na bílém na potvrzení. Jen bych ale přesto ráda věděla, jestli jste se s touto pojišťovnou už někdo setkali a jaké máte zkušenosti? A jak by na vás působilo to divné potvrzení? Jana F.
    ****************************

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).