Hlavní navigace

DP a prodej bytu v SJM, jak postupovat?

  • (neregistrovaný) 89.103.33.---

    29. 3. 2007 9:52

    Dobrý den, prosím o radu. V loňském roce jsme prodali byt,který byl ve spol. jmění manželů, nejsme osvobozeni od daně z příjmu. Jak máme nyní provést daňové přiznání. Manžel si podává daňové přiznání sám, mě ho provádí zaměstnavatel. Musím si tentokrát podávat daňové přiznání sama a přiznat polovinu z prodeje bytu? Nebo může manžel přiznat obě poloviny z tohoto prodeje?Děkuju

    • 29. 3. 2007 10:19

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: DP a prodej bytu v SJM, jak postupov
      Podle § 10/2 ZDP tento příjem zdaňuje jenom jeden z manželů, vybrala bych toho, který má nižší příjmy, protože se budou sčítat a DPFO je progresivní. Zkuste si to spočítat, pro koho to bude výhodnější. Do výdajů můžete dát nabývací cenu bytu, dále zaplacenou daň z převodu nemovitostí, poplatky realitce apod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).