Hlavní navigace

Nevyfakturovaná dodávka materiálu

  • (neregistrovaný)

    29. 3. 2007 18:24

    V loňském roce nám přišel materiál v hodnotě cca 4000,-. Přijala jsem na sklad 112/389. Do konce roku žádná faktura nedorazila, když jsem volala dodavateli, tak řekl že si to zaúčtoval jako vzorky a že nám to fakturovat nebude. Co já teď s tím?
    Materiál jsme už spotřebovali přes účet 501/112. Co teď s tím zůstatkem na 389 a jak vyrovnat nákladový účet?
    Můžu 389/501 interním dokladem?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2007 23:32

      Ivča (neregistrovaný)

      Re: Nevyfakturovaná dodávka materiálu
      Můj názor, neříkám, že správný a snad se k tomu ještě někdo vyjádří.
      Pokud nebudete za materiál platit, tak je to vlastně pro Vás dar. Tudíž bych letos to nechala normálně vyskladněný 501/112, jak píšete, protože materiál byl skutečně na skladě a skutečně se vyskladnil. A ten zůstatek na 389 byl zúčtovala tak, jako darování materiálu. S hanbou musím přiznat, že jsem musela hledat, jak se účtuje dar materiálu, a našla jsem, že na účet 413, nikoliv výnosy. Takže bych zúčtovala 389/413. Ale netvrdím, že můj názor je správný, snad někdo bude reagovat...
      Pak ale mě napadá daň darovací:-(

      Jinak tady v diskuzi bylo spoustu info ohledně vzorků, ale většinou o darování vzorků. Nikde jsem ve vyhledávání nenašla správné účtování příjmu vzorku tj. 112/???.
      Tak snad na můj příspěvek někdo ozve.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).