Hlavní navigace

Záruka

  • (neregistrovaný) 193.85.228.---

    30. 3. 2007 11:50

    Dobrý den, dostal jsem smlouvy na servis výtahů, součástí je i věta, "Na práce a dodaný materiál poskytuje zhotovitel záruku v délce 6 měsíců od ukončení prací nebo od data dodávky." V zákoně § 620 občanského zákoníku je tato doba, nicméně ve všech forech je doba 24 měsíců, o který předpis se mám opřít? A kde je jaká doba stanovena?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 30. 3. 2007 12:22

      graver (neregistrovaný) 193.85.226.---

      Re: Záruka
      Je-li kupní smlouva uzavřena dle občanského práva, pak je délak záruky 24 měsíců (§620/1). Toto ale neplatí pro smlouvu, uzavřenou mezi podnikateli (tedy dle ObchZ) - zde si musíte garanční podmínky dohodnout smluvně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).