Re: DPH- dovoz a vyvoz zbozi EU
-----------------
Camrák = CMR = mezinárodní nákladní list
Aby se Váš klient nestal plátcem DPH v německu, nesmí tam uskutečnit zdanitelné plnění, tzn. nakoupit a následně tam obratem prodat zboží .
Pokud ale zboží doveze do ČR, bude postupovat jako při pořízení zboží z jiného čl. státu, ( §11, §16, §25)
Pakliže následně naloží zboží na jiné auto, a odveze zpátky do německa a dodá tam plátci daně, tak uskuteční dodání do jiného čl. státu, které je osvobozeno od daně dle §64.
Myslím si, že to takhle jde provést, možná, že ale někdo jiný bude mít odlišný názor.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Přišel vám e-mail či SMS s „aktualizací informací o zdravotním průkazu“? Jde o podvod
Tiché víno do 500 Kč bude opět jako dar daňově uznatelné
Podpora i pochybnosti a kritika: Jak sociální sítě prožívaly ničivý požár ve Zlíně
Jak bude vypadat EET 2.0 a doprovodné daňové změny? Připravili jsme detailní přehled
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
11. 5. 2007 12:53
Dobry den, mam dotaz. Klient zacina spolupracovat s nemeckym partnerem a bude od nej dovazet zbozi / plasty /. To ovsem hned bez vyskladneni na nasem uzemi prelozi na svou dopravu a opet ji proda do Nemecka jinemu partnerovi, protoze nasel vyhodny kontakt a on vydela na nejake provizi, tedy rozdilu cen. Jak je to prosim s DPH? Bude odvadet statu a opet narokovat, nebo ne? Na prodej zbozi bude vystavovat tzv. camrak tedy JCD