Výpověď zaměstnance

  • (neregistrovaný)

    22. 5. 2007 17:09

    Poraďte jak mohu dát zaměstnanci výpověď když nejsem spokojen s jeho prací. Potřebuji se ho co nejrychleji zbavit. Děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 5. 2007 17:21

      Peťka (neregistrovaný)

      Re: Výpověď zaměstnance
      Zadejte si vpravo nahoře do slovníku pojmů "výpověď" a dočtete se.

    • 22. 5. 2007 17:25

      Jiřka (neregistrovaný)

      Re: Výpověď zaměstnance
      Buď si s ním pohovoříte a domluvíte se na skončení prac. poměru. Pokud nebude chtít, můžete použít Zákoník práce, § 52 písm. f - výpověď. Ale nejprve ho musíte písemně napomenout, specifikovat, v čem pracuje špatně a dát mu přiměřenou dobu na odstranění nedostatků. Jaká je přiměřená doba, to musíte vyhodnotit sám, podle druhu práce. Pokud nedostatky v přiměřené době neodstraní, můžete použít zmíněnou výpověď (2měsíční výpovědní doba).

    • 22. 5. 2007 17:58

      Jana (neregistrovaný)

      Re: Výpověď zaměstnance
      Nebo mu zkuste dát ukončení dohodou,tak po něm všechno kontrolujte,že ho k dohodě donutíte,podle pravidla,kdo chce psa bít,hůl si najde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).