Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
Firmy musí řešit zmatek v hlášení zaměstnanců. Chyba v systému poslala špatná data
Chytila páječku za pálivý konec, přesto se nevzdala. Dnes tvoří unikáty z cínu i skla
Další spor Schillerové s Babišem, tentokrát jde o limity u zdravotních benefitů
Ženám rostou důchody v posledních letech rychleji než mužům
24. 5. 2007 14:28
Vedeme DE.Můžete mi prosím poradit, jak správně zaevidovat leasing na nový nákladní automobil?
Mimořádná leasing splátka /MLS/byla uhrazena 10.4.2007.Vozidlo bylo převzato 10.4.2007. Začátek smluvní doby leasingu je 1.5.2007.První leasing splátka je splatná 5.5.2007. Současně s ní bude uhrazen paušální poplatek dle Všeob.podmínek a poměrná část pojistného /havarijní + povinné ručení/ za období od 10.4.2007 do 30.4.2007. Doba trvání leasingové smlouvy je 36 měsíců.Poslední splátka je splatná 5.4.2010.
Na mimořádnou leasing.splátku byl vystaven samostatný daňový doklad, který slouží k uplatnění odpočtu DPH.Všechny platby zaznamenávám jako platby neovlivňující daňový základ. Jako daň.uznatelný výdaj se pak uplatní alikvotní část nájemného až v rámci zpracování daňového přiznání FO.Časově rozliším MLS+paušální poplatek děleno 36 tj.od května nebo děleno 37 tj. od dubna?