Hlavní navigace

Neomluvená absence-okamžité zrušení PP

 • (neregistrovaný) 88.146.207.---

  28. 5. 2007 7:20

  Prosím o radu:
  Zaměstnannec od 1.5.nemoc, od jeho lékaře jsme zjistili, že od 9.5.má chodit do práce, ale nenastoupil do dnešního dne. Můžeme s ním okamžitě ukončit PP-nemůže nás někdo napadnout, že to není hrubé porušení pracovní morálky?
  Jakým způsobem se krátí dovolená při neomluvené absenci a můžeme mu z této náhrady srazit ZP, které za něj musíme zaplatit.
  Díky za rady

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 5. 2007 7:51

   radouš (neregistrovaný) 62.240.191.---

   Re: Neomluvená absence-okamžité zrušení
   Neomluvená absence je porušení pracovně právních předpisů zvlášť hrubým způsobem. Stačí po několika dnech (doporučuje se tak 5) poslat na jeho adresu oznámení o okamžitém zrušení a za 10 dnů povinné čekací doby můžete zpětně k původnímu datumu PP zrušit.
   Dovolenou lze krátit o 1 až 3 dny za každý den A, pokud netrvá pracovní vztah celý kalendářní rok, lze krátit až do 0 nároku (trvá-li PP celý kalendářní rok, musí se zachovat 2 týdny ŘD). Srážka náhrady za dovolenou sníží základ pro "zp", i když některá zdravotní pojišťovna tvrdí, že za původní dny dovolené se tím pádem staly neplaceným volnem a že je nutné "zp" za tyto dny doměřit. Můj názor je, že nejde o neplacené volno p o v o l e n é organizací.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).