Hlavní navigace

Malování obrazů - děkuji za pomoc

• (neregistrovaný) 88.100.158.---

28. 5. 2007 10:09

Dobrý den. Už pracuji na ŽL, zpracovávám data, vedu daňovou evidenci a jsem plátcem DPH. Potřebovala bych si ale přivydělat - malbou klasických obrazů, které bych chtěla následně prodávat přímo lidem (přes webovou stránku nebo možná i na stánku) nebo do nějaké malé galerie pokud by se to šlo. Potřebovala bych si dávat do nákladů všechny ty barvy, rámy, plátna aj. Můžete mi prosím někdo poradit, který ŽL bych k tomu potřebovala a kolikaprocentní DPH bych musela na své obrazy nasadit. Případně jak to "zaúčtovat" - je to asi "výroba" - vůbec nevím jak na to - jestli dát prostě vše do nákladů rovnou při koupi nebo jestli se to musí "účtovat" nějak zvlášť jako pro každý obraz jako "výrobek". Jak evidovat, kolik jsem toho na jeden obraz spotřebovala. A co když mi něco zbyde. Poraďte prosím. Moc Vám děkuji. Michala

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 5. 2007 10:20

r. (neregistrovaný) 81.19.2.---

Re: Malování obrazů - děkuji za pomoc
      Je to volná živnost. Nevím přesně jak se to jmenuje, ale vím, že do nákladů bych dala nákup materiálu - všechen co píšete a jako výnos bych účtovala celkovou cenu obrazu. DPH 19%. Na konci roku bych spočítala co mi zůstalo na skladě - udělala bych si inventuru a uvedla bych to na DP. Nevím jestli účtujete v evidenci nebo v PÚ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).