Hlavní navigace

nárok na odstupné

• (neregistrovaný) 217.196.213.---

28. 5. 2007 12:25

Vykonával jsem práci vrátného -ošetřovatele, zaměstnavatel mi nabídnul jinou práci za menší mzdu a fyzicky náročnější kterou jsem vykonával bez písemného převedení. nyní chce místo vrátného-pečovatele zrušit a pořád trvá na tom ze mi nabídnul jinou práci a já ji odmítám ze zdravotních důvodů a vyčkává až já dám výpověď a tím bych přišel o nárok na odstupné.Mám nárok na odstupné a odchod z práce dohodou?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 5. 2007 14:25

Jana (neregistrovaný) 81.0.223.---

Re: nárok na odstupné
      Tak si doneste papír od doktora, že tu práci dělat nemůžete - nejjednodušší postup. Okamžité zrušení prac.poměru. Celkem nechápu jednu věc, vy tu práci za menší plat už děláte? Tak vám přeci musí vyplatit mzdu jako do teď, když jste nepodepsal nový dodatek ke smlouvě. Pak se podívejte na svoji smlouvu, co je v ní napsáno jako vaše náplň práce (nemusí tam být) nebo jako co tam máte pracovat. Když je to obecně napsané a odpovídá to i tomu co nyní děláte, tak smůla. A jestli je to úplně odlišné, tak řekněte, že to dělat nebudete. Že to nemáte ve smlouvě.
      http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zakonik-prace/cast2h4.aspx#par67

• 28. 5. 2007 14:33

Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

Souhlasím. Závazné je ujednání obou stran v pracovní smlouvě nebo v dalších dodatcích ke smlouvě. Záleží tedy na tom, jaký druh práce máte smluvený a tuto práci Vám má zaměstnavatel přidělovat. A pokud není ve smlouvě smluvena mzda, určí zaměstnavatel sám mzdovým výměrem. Jestli lze do sjednaného druhu práce zahrnout i práci, kterou děláte teď, tak bohužel. A musel by být vystaven závazný posudek lékaře nebo komise, že tu kontrétní práci nesmíte vykonávat kvůli možnému poškození zdraví. Pouhé doporučení lékaře nestačí.

• 29. 5. 2007 10:01

PETR (neregistrovaný) 217.196.213.---

>>>Vykonával jsem práci vrátného -ošetřovatele,
      >>>zaměstnavatel mi nabídnul jinou práci za menší mzdu a
      >>>fyzicky
      >>>náročnější kterou jsem vykonával bez písemného
      >>>převedení. nyní chce místo vrátného-pečovatele zrušit
      >>>a pořád
      >>>trvá na tom ze mi nabídnul jinou práci a já ji
      >>>odmítám
      >>>ze zdravotních důvodů a vyčkává až já dám výpověď a
      >>>tím bych přišel o nárok na odstupné.Mám nárok na
      >>>odstupné a odchod z práce dohodou?
      >>

>>http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zakonik-prace/cast2h4.aspx#par67
      >
      >Souhlasím. Závazné je ujednání obou stran v pracovní
      >smlouvě nebo v dalších dodatcích ke smlouvě. Záleží
      >tedy na tom, jaký druh práce máte smluvený a tuto práci
      >Vám má zaměstnavatel přidělovat. A pokud není ve
      >smlouvě smluvena mzda, určí zaměstnavatel sám mzdovým
      >výměrem. Jestli lze do sjednaného druhu práce zahrnout i
      >práci, kterou děláte teď, tak bohužel. A musel by být
      >vystaven závazný posudek lékaře nebo komise, že tu
      >kontrétní práci nesmíte vykonávat kvůli možnému poškození
      >zdraví. Pouhé doporučení lékaře nestačí.

abych upřesnil ja tu práci dělal 14 dní za stejný plat a teď jsem na nemocenské protože mě začaly bolet záda z této nové práce ale potřebuji poradit co dál protože na mne tlačí podepsat novou smlouvu a práce kterou jsem vykonával pro mne už není a já chci ukončit prac. poměr tak abych se sám nepřipravil o odstupné a samozřejmě v původní prac. smlouvě tam žádný dodatek není

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).