Re: Dohady ke konci roku cizí měna
Tak jelikož se nemá nikdo k odpovědi, zkusím to já, třeba někoho nakopnu:-)
Účty 38x není nutné přepočítávat k 31.12. Takže dohadné položky se oceňují k okamžiku uskutečnění účetního případu. Pro tyto účely můžete použít pevné kurzy. Uvítám názory do diskuze.
Re: Dohady ke konci roku cizí měna
Já bych to taky udělala s kurzem k 31.12., ale pokud používají pevný kurz, tak jsem si říkala, že by měli použít právě ten, když není potřeba přepočtu, protože to by bylo v souladu se zákonem, si myslím. Použití kurzu k 31.12. by nemělo oporu. Dík za názor:-)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
Firmy musí řešit zmatek v hlášení zaměstnanců. Chyba v systému poslala špatná data
Chytila páječku za pálivý konec, přesto se nevzdala. Dnes tvoří unikáty z cínu i skla
28. 5. 2007 16:30
Dobrý den,
potřebovla bych poradit.
Dělám dohad na fakturu v cizí měně do roku 2006. Jakým kurzem to mám přepočíst? K 31.12.2006 nebo prosincovým, požíváme měsíční pevné.
Díky
Lucka