Hlavní navigace

Placení výživného za zaměstnance.

 • (neregistrovaný) 80.78.153.---

  29. 5. 2007 8:38

  Je někde v zákoně stanoveno, kolik položek (na 1 zaměstnance měsíčně) je pro firmu daňově uznatelných, když za zaměstnance platí například výživné či penzijní připojištění. Vím určitě, že minimálně 1 položka (mzdy, které musí zaměstnanec obdržet a firma jej nemůže nutit, aby si založil bankovní účet) je daňově uznatelná. Ale již si nejsem jistý, jak je to v případě ostatních položek, které by si mohl zaměstnanec platit ze svého účtu sám (na svoje náklady).

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 5. 2007 11:54

   radouš (neregistrovaný) 62.240.191.---

   Re: Placení výživného za zaměstnance.
   Výživné a další exekuce (dosud i staré dohody o srážce ze mzdy) jsou ze zákona, tudíž bez problému. Ostatní srážky PF, ŽP, OS KOVO apod. musí být uvedeny ve Vnitřním předpisu nebo KS, jinak poplatek do nákladů nepatří. Záleží tedy na tom, co zaměstnancům dovolíte.

  • 30. 5. 2007 19:06

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: Placení výživného za zaměstnance.
   Zaměstnavatel má povinnost, pokud o to zaměstnanec požádá, mzdu nebo část mzdy na 1 jeho účet. (poplatek daňově uznatelný). Pak jak píše radouš - exekuce a výživné nařízené soudem. Staré dohody o srážkách (do kterých zaměstnavatel nevstupoval, ale je povinen je zasílat) - poplatek může po zaměstnanci žádat, pokud už by se jednalo o další účet. A ostatní srážky, splátky, jakbysmet, ale ty už ani nemusí srážet, to už si může pracovník zařídit sám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).