Hlavní navigace

uplatnění pohledávky u soudu

• (neregistrovaný) 86.61.138.---

29. 5. 2007 22:51

Prosím o radu,
    mám v účetnictví neuhrazenou fakturu a teď jsem obdržela od soudu prohlášení konkurzu na danou firmu. Z dopisu jsem vyrozuměla že mohu tuto pohledávku přihlásit za úpadcem. Nevím si rady, jak a co všechno musím doložit k soudu. Mám danou fakturu, smlouvu o dílo, firmě jsem v loňském roce posílala upomínky a pokus o smír(nereagovali) a nevím co bude soud chtít doložit a jak to mám písemně formulovat.
    Prosím moc o radu.
    Děkuji Iva

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 5. 2007 7:26

Hanka (neregistrovaný) 85.93.102.---

Re: uplatnění pohledávky u soudu
      Toho se nebojte,napište třeba na Váš hlavičkový papír,že přihlašujete svoji pohledávku do konkurzního řízení,nezapomeňte uvést číslo jednací a to i na obálku.Doložíte fakturu,případné doklady o částečné úhradě,pokusy o smír- to vše ve dvou vyhotoveních.Dále si musíte spočítat úroky z prodlení,které budete požadovat a to podle diskontní sazby ČNB platné v den splatnosti pohledávky nebo podle Repo sazby ČNB.Pokud jste ve smlouvě měli sjednány i penále,tak také nárokujte penále a vše pošlete k příslušnému soudu.

• 30. 5. 2007 10:57

pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

Re: uplatnění pohledávky u soudu
      Srovnejte to asi takhle:
      1.Přihláška nevykonatelné pohledávky do kon.řízení čj. dle § 20 zák. 328/1991 Sb.
      2. Usnesením čj. xxxx ze dne.xxxx prohlásil nadepsaný soud konkurz na úapce: vypište údaje k úpadci-název, sídlo, IČ
      3. Věřitel(Vy)- rovněž veškeré údaje-jednající-kdo- přihlašuje ve stanovené lhůtě pohledávku vůči úpadci ve výši.......
      4. Přihláš. náropk je nevykonatelný. Právním důvodem vzniku pohledávky jsou následujíc skutečnosti:uveďte-smlouva,čj. ze dne, dodávka, nezaplacení, urgence a td.
      Důkazní listina: smlouva č.,dodatek, pís. orgence, výpis z OR věřitele
      Vzniklá pohledávka ve výši: dluh, vypočtený úrok z prodlení, plozor při výpočtu na data-od kdy se počítá, důkzaní listina: kopie faktur,
      5. Výpočet příslušenství: úrok zu prodlení- tabulku nebo jen výpočet, případně přiložit dokukent od výpočtu od daˇn pordce nebo z účtárny,
      záv+ěr celková pohledávka činíxxxxKč,přihlašuji tuto pohleádvku jako pohl.druhé třídy betz práva na oddělené uspokojení a navrhuji,aby byla považována za řádně uplatněnou a v rámci rozvrhuu spokojena.Podpis statuára a hotovo, vše dv ojmo, zaneste nebo zašlete na Kr.soud dle sídla,ne správci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).