Hlavní navigace

Hlavní pracovní poměr 2x

• (neregistrovaný) 62.77.67.---

30. 5. 2007 8:04

Jak je to teď s hlavním a vedlejším pracovním poměrem? Byla jsem nemocná a přijali k nám řidiče, který má zápočtový list do 29.5.07. čili pro mě vyplývá, že u nás mohl nastoupit do hlavního pracovního poměru( na plný úvazek) až od 30.5., ale kolega mu všechny papíry ohledně nástupu do zaměstnání napsal od 29.5. Já se rozčílila, že takhle to nejde, že nemůže mít dva hlavní poměry ( dva plné úvazky), ale šéf mi řekl že od nového roku zákoník práce nerozlišuje hlavní a vedlejší pracovní poměr. Tak já jsem teď úplně mimo. Ale stejně si myslím, že to máme špatně. Co vy na to?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 5. 2007 8:48

Eva (neregistrovaný) 80.188.1.---

Re: Hlavní pracovní poměr 2x
      dva pracovní poměry na plné úvazky bohužel mít může, pro Vás je to ale komplikace, květen bych brala jako další pracovní poměr - nemůže mít podepsané prohlášení (PP na sebe nenavazují) - pokud se vejde do srážkové daně bude to v pohodě, pokud ne půjde na FU. V červnu bych nechala podepsat prohlášení k dani.

• 30. 5. 2007 8:51

Verča (neregistrovaný) 80.95.254.---

Musíte si přiznat, že šéf v tomto bohužel má pravdu. Protože VPP již neexistuje, pouze HPP. Těch můžete mít uzavřeno kolik chcete, klidně souběžně i 3 x 8 hod. Proto při novém uzavírání PP už není povinnost striktně vyžadovat potvrzení o zaměstnání, protože on také žádné mít třeba nemusí. Asi by bylo dobré se už konečně 30. 5. seznámit s novým ZP.

• 30. 5. 2007 9:26

nn (neregistrovaný) 212.111.10.---

>>Jak je to teď s hlavním a vedlejším pracovním
      >>poměrem?
      >>Byla jsem nemocná a přijali k nám řidiče, který má
      >>zápočtový list do 29.5.07. čili pro mě vyplývá, že u
      >>nás
      >>mohl nastoupit do hlavního pracovního poměru( na plný
      >>úvazek) až od 30.5., ale kolega mu všechny papíry
      >>ohledně nástupu do zaměstnání napsal od 29.5. Já se
      >>rozčílila, že takhle to nejde, že nemůže mít dva
      >>hlavní
      >>poměry ( dva plné úvazky), ale šéf mi řekl že od
      >>nového
      >>roku zákoník práce nerozlišuje hlavní a vedlejší
      >>pracovní poměr. Tak já jsem teď úplně mimo. Ale stejně
      >>si
      >>myslím, že to máme špatně. Co vy na to?
      >
      >Musíte si přiznat, že šéf v tomto bohužel má pravdu.
      >Protože VPP již neexistuje, pouze HPP. Těch můžete mít
      >uzavřeno kolik chcete, klidně souběžně i 3 x 8 hod.

.
      >vyžadovat potvrzení o zaměstnání, protože on také
      >žádné mít třeba nemusí. Asi by bylo dobré se už konečně
      >30. 5. seznámit s novým ZP.
      Take jsem zaměstnaná u dvou zaměstnavatelu. Ale jenom u jednoho mam podepsané prohlašení a tomu druhemu jsem musela dat potvrzení o tom , že tam mám podepsané prohlašení. a take když by měl menší základ pro zdrav. poj. jako je 8000,- Kč musite si vyřádat potvrzení ze u 1 zamestnavatele ma taky nejaky přijem, ktery celkem měsičně da cástku 8000,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).