Hlavní navigace

MD - účetní na záskok odchází

• (neregistrovaný) 193.85.19.---

30. 5. 2007 12:50

Dobrý den, poraďte mi, prosím.
    Jsem nyní na mateřské - pobírám rod. příspěvek. U zaměstnavatele jsem vykonávala práci účetní a personalisty. Mým nástupem na MD zaměstnavatel přijal novou účetní a se mnou byla sepsána dohoda o provedení práce jako ekonom firmy do 150 hod. ročně.
    Nyní "nová" účetní podala výpověď. Se zaměstnavatelem jsem se dohodla, že po dobu než najdeme další účetní, budu tuto práci vykonávat já. Ale!!! Dle nového ZP tuto práci nemohu již vykonávat na dohodu, neboť se jedná o práci shodnou jak v HPP tak v DPP u jednoho zaměstnavatele. Nebo to tak není?
    Jak to mám vyřešit? Ukončit dohodu a ohlásit nástup HPP třeba na 2 měsíce, nebo...?
    Snad mou otázku pochopíte a všem moc děkuji za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 5. 2007 5:20

xy (neregistrovaný) 62.204.241.---

Re: MD - účetní na záskok odchází
      Pokud dítě budete dávat do předškolního zařízení na dobu, která je uvedena v zákoně, potom budete rodič.příspěvek dostávat dál a můžete klidně chodit do práce (výdělek už není omezený). DoPP ukončíte a nastoupíte na své místo v PP. Kdykoliv v době do 3 let dítěte můžete opět nastoupit na rodič. dovolenou. Jen si dejte pozor na to, že kdybyste pracovala třeba na kratší úvazek a plánovala další dítě, tak z tohoto příjmu v PP (ne z DoPP) se Vám může započítávat příští PPM.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).