Hlavní navigace

Prominutí penále OSSZ.Máte zkušenost????

  • (neregistrovaný) 83.208.212.---

    31. 5. 2007 12:55

    Dobrý den,
    budu psát na OSSZ žádost o prominutí penále.Částka činí celkem 3300Kč za roky 04,05,06. Vyhledala jsem si tu pár diskusí.To penále nám bylo vypočteno tak, že jsem zaslala přehledy za OSVČ za rok 2004, 2005( po kontrole FÚ doměřili dań a změnily se příjmy a výdaje). Ona to znovu propočetla a všechno pozpátku dodělala, přesouvala veškeré zálohy, protože měly být odváděny vyšší. Teď přišlo znovu vúčtování záloh a přehled plateb a rozepsané penále za roky 04,05,06 , celkem dluh penále 3300,- Kč.

    Platí ještě, že žádám dle §1 Vyhlášky MPSV č. 161/1998 Sb. o prominutí penále (nebo se to změnilo?)
    Nevím, kde najít ten vzor čestného prohlášení, že mi nebyla poskytnuta veřejná podpora ve smyslu nařízení komise ES.....atd.

    Prosím, kdybyste někdo věděl, kde ten vzor najít nebo ho máte prosím zašlete mi jej na mail.Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 5. 2007 13:13

      jana (neregistrovaný) 81.0.223.---

      Re: Prominutí penále OSSZ.Máte zkušenost
      >Dobrý den,
      >budu psát na OSSZ žádost o prominutí penále.Částka
      >činí celkem 3300Kč za roky 04,05,06. Vyhledala jsem si
      >tu pár diskusí.To penále nám bylo vypočteno tak, že
      >jsem zaslala přehledy za OSVČ za rok 2004, 2005( po
      >kontrole FÚ doměřili dań a změnily se příjmy a výdaje). Ona
      >to znovu propočetla a všechno pozpátku dodělala,
      >přesouvala veškeré zálohy, protože měly být odváděny vyšší.
      >Teď přišlo znovu vúčtování záloh a přehled plateb a
      >rozepsané penále za roky 04,05,06 , celkem dluh penále
      >3300,- Kč.
      >
      >Platí ještě, že žádám dle §1 Vyhlášky MPSV č. 161/1998
      >Sb. o prominutí penále (nebo se to změnilo?)
      >Nevím, kde najít ten vzor čestného prohlášení, že mi
      >nebyla poskytnuta veřejná podpora ve smyslu nařízení
      >komise ES.....atd.
      >
      >Prosím, kdybyste někdo věděl, kde ten vzor najít nebo
      >ho máte prosím zašlete mi jej na mail.Děkuji

      UveĎte raději důvod odstranění tvrdosti zákona, formulář mají na PSSZ a mile Vám poradí.
      >

    • 31. 5. 2007 13:21

      sarka (neregistrovaný) 83.208.212.---

      Re: Prominutí penále OSSZ.Máte zkušenost
      >>Dobrý den,
      >>budu psát na OSSZ žádost o prominutí penále.Částka
      >>činí celkem 3300Kč za roky 04,05,06. Vyhledala jsem
      >>si
      >>tu pár diskusí.To penále nám bylo vypočteno tak, že
      >>jsem zaslala přehledy za OSVČ za rok 2004, 2005( po
      >>kontrole FÚ doměřili dań a změnily se příjmy a
      >>výdaje). Ona
      >>to znovu propočetla a všechno pozpátku dodělala,
      >>přesouvala veškeré zálohy, protože měly být odváděny
      >>vyšší.
      >>Teď přišlo znovu vúčtování záloh a přehled plateb a
      >>rozepsané penále za roky 04,05,06 , celkem dluh
      >>penále
      >>3300,- Kč.
      >>
      >>Platí ještě, že žádám dle §1 Vyhlášky MPSV č.
      >>161/1998
      >>Sb. o prominutí penále (nebo se to změnilo?)



      Platí také, že do 3000,- penále je bez poplatku a poté je nutno zakoupit kolek za 1000,-
      >>Nevím, kde najít ten vzor čestného prohlášení, že mi
      >>nebyla poskytnuta veřejná podpora ve smyslu nařízení
      >>komise ES.....atd.
      >>
      >>Prosím, kdybyste někdo věděl, kde ten vzor najít nebo
      >>ho máte prosím zašlete mi jej na mail.Děkuji
      >
      >UveĎte raději důvod odstranění tvrdosti zákona,
      >formulář mají na PSSZ a mile Vám poradí.
      >>

    • 1. 6. 2007 11:58

      marta (neregistrovaný) 80.188.190.---

      Re: Prominutí penále OSSZ.Máte zkušenost
      Stále platí vyhláška MPSV č. 161/1998 Sb., o promíjení penále správami sociálního zabezpečení.
      Příslušná OSSZ může (tedy nemusí) prominout v rámci odstranění tvrdosti zákona část nebo celé vzniklé penále.
      Čestné prohlášení je na stránkách MPSV.
      Není pravda, že žádost o prominutí penále je zpoplatněna a už vůbec není pravda, že by se kupoval kolek.
      Nejdůležitější !!! je v žádosti uvést DŮVOD a v žádném případě není důvodem k prominutí penále druhotná platební neschopnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).