Hlavní navigace

Osvobození přepravy od DPH ze 3 zemí

  • (neregistrovaný) 88.83.225.---

    31. 5. 2007 14:12

    Dle zákona je přeprava provedená ze třetích zemí do ČR osvobozena od DPH s podmínkou, že přepravní náklady jsou u osoby, pro kterou byla přeprava uskutečněna zahrnuty do základu daně u zboží, které je předmětem dovozu. Jakým způsobem já, jako dopravce mám prokázat správci daně, že to příjemce zboží zdanil ? Znamená to, že musím mít jeho JCD ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 6. 2007 8:19

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Osvobození přepravy od DPH ze 3 zemí
      ------
      Asi ne, co tak použít tuto větu z §69/4:
      "Plátce, který uskutečňuje přepravu při dovozu a vývozu zboží na základě postoupení závazku dalších osob, je povinen prokázat nárok na osvobození od daně přepravním dokladem, smlouvou o přepravě věci nebo jinými důkazními prostředky."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).