Hlavní navigace

Factoring výkazy

• (neregistrovaný) 85.70.87.---

31. 5. 2007 18:01

Prosím o radu:společnost v.o.s. využívá factoringu.Nyní máme předložit výkazy za 1.Q.2007.Výsledovku a Rozvahu mám z účetnictví.Problém je=do zvláštní přílohy se jim vyplňuje tabulka Stav pohledávek a závazků ,kde jsou i pohledávky po splatnosti.Dostali jsme se do situace,kdy nám odběratel přestal platit na Factoring naše faktury.Po splatnosti u něho máme např.1.000.000,-Kč, ale v rozvaze mám pohledávky v částce 300.000,-Kč,protože nám Factoringová společnost 70% nominální hodnoty pohledávek zaplatila.Jak mám jejich tabulku vyplnit?Pohledávky ve výši celé hodnoty(nominálu FV),nebo jen ten rozdíl 30%,který nám Factoring doplatí až mu náš odběratel zaplatí?Zmatená děkuje všem za odpověď,názor,zkušenost.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 6. 2007 10:13

pm (neregistrovaný) 213.155.225.---

Re: Factoring výkazy
      Asi záleží jak účtujete, já např. účtuji:
      546/311 - odpis pohledávky za původním odběratelem
      315../646 - vznik pohledávky za faktoringovou společností
      takže těch 30% co ještě nemáte dofinancováno je vlastně pohledávka za faktoringovou společností a určitě bych vykazovala jen tuto částku. A záleží jak máte postavenou smlouvu, jestli Vám faktoringová společnost po určité době postoupí fakturu zpět, a předfinancování si "stáhne nebo započte" s jinými fakturami, tak teprve potom budete mít znovu pohledávku za původním dodavatelem ve výši 100%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).