Hlavní navigace

nemocenska v MO

• (neregistrovaný) 62.77.121.---

2. 6. 2007 11:29

Ja marodim 206 dni a cekam na operaci ruky a komise mi rekla ze uz marodit nemuzu ze nic nebzdu barat ze uz marodim dlouho a ze kdyz nemuzu delat tou rukou tak ze si mam najit jinou praci a tim padem prijdu o praci protoze me propusti .A pritom po operaci to delat budu moc takze kvuli jedne chytre doktorce ja ja prisla o praci a v dnesni dobe je tezke praci hledat

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 6. 2007 12:27

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: nemocenska v MO
      K jaké diskuzi patří tento Váš příspěvek? Je to o ono, jak jste psala, že jste servírka a měla jste zlomenou ruku? Podpůrčí doba (tj. doba, po kterou může člověk pobírat nemocenské dávky) je 365 dní. Do těchto dní se ale počítají i dny, kdy jste pobírala nemocenskou rok před touto aktuální nemocí. Jestliže by se v tom roce nenasčítaly dny nemocí, pak byste mohla marodit ještě 159 dní, když píšete, že marodíte 206 dní (musíte počítat dny kalendářní). Ale zřejmě jste nemocná byla, takže se Vám o ty promaroděné dny krátí ta roční podpůrčí doba. Ale někdy i komise prodlouží podpůrčí dobu, když to vypadá, že ten člověk bude brzy práce schopen. Jinak si neumím vysvětlit, proč by Vás chtěla komise uschopnit, když s tou rukou svoji práci dělat nemůžete a jste tedy práce neschopná. Možná že ta ruka na tom není tak zle a pracovat můžete, akorát že nemůžete nosit těžké věci. Pak opravdu nezbude, než si najít práci vyhovující. Předpokládám, že nešlo o pracovní úraz. Potřebujete nějakou konkrétní radu? Mluvila jste s lékařkou, zda by nešlo požádat o částečný invalidní důchod? Pokračujte v tomto příspěvku, nezakládejte nový.

• 2. 6. 2007 14:37

m (neregistrovaný) 62.77.121.---

v roce 2005 jsem nemarodila a v roce 2006 jsem zacala marodit 26.10 v te ruce nic neudrzim mam ji nateklou mam tam ulomenej klob nebo takovej spalicek co vede od kloubu zadnej duchod nechci nato si myslim ze mam casu dost i mam od doktora ktery to pripravuje na operaci apsano ze ta ruka nesmi byt zatezovana ze to tam je ulomene ale nikoho to nezajima ani obvodacku ani komisi kdyz jsem rekla doktorce ze potrebuju ten papir kde to mam napsane ze to nemam zatezovat tak rekla ze mi ho neda kdyz se komise ptala co bude dal tak rikam ze cekam na magnetickou rezonanci a pak ze jdu na operaci a doktorka na jakou operaci zacala delat ze to nevi udelala ze me blbku a komise rekla ze to neni operace ze to je jako trhani zubu je mi jedno jaka to je operace ale ta ruka boli tak doufam ze pak to bude dobre
      >
      >K jaké diskuzi patří tento Váš příspěvek? Je to o ono,
      >jak jste psala, že jste servírka a měla jste zlomenou
      >ruku? Podpůrčí doba (tj. doba, po kterou může člověk
      >pobírat nemocenské dávky) je 365 dní. Do těchto dní se
      >ale počítají i dny, kdy jste pobírala nemocenskou rok
      >před touto aktuální nemocí. Jestliže by se v tom roce
      >nenasčítaly dny nemocí, pak byste mohla marodit ještě
      >159 dní, když píšete, že marodíte 206 dní (musíte
      >počítat dny kalendářní). Ale zřejmě jste nemocná byla,
      >takže se Vám o ty promaroděné dny krátí ta roční podpůrčí
      >doba. Ale někdy i komise prodlouží podpůrčí dobu, když
      >to vypadá, že ten člověk bude brzy práce schopen.
      >Jinak si neumím vysvětlit, proč by Vás chtěla komise
      >uschopnit, když s tou rukou svoji práci dělat nemůžete a
      >jste tedy práce neschopná. Možná že ta ruka na tom není
      >tak zle a pracovat můžete, akorát že nemůžete nosit
      >těžké věci. Pak opravdu nezbude, než si najít práci
      >vyhovující. Předpokládám, že nešlo o pracovní úraz.
      >Potřebujete nějakou konkrétní radu? Mluvila jste s lékařkou,
      >zda by nešlo požádat o částečný invalidní důchod?
      >Pokračujte v tomto příspěvku, nezakládejte nový.

• 2. 6. 2007 16:30

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Říkáte, že máte od odborného lékaře vyjádření, že ruka nesmí být zatěžovaná, tak proč totéž chcete po praktické lékařce? Napadá mě jediná rada - požádejte o vyšetření jiného lékaře a problém s ním zkonzultujte. On už si od lékařky záznamy vyžádá. Nikde není řečeno, že musíte být registrovaná pouze u té lékařky, uvidíte, co Vám řekne někdo jiný. Třeba bude mít stejný názor jako ta Vaše lékařka, třeba ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).