Hlavní navigace

odpovědný zástupce-je statutární orgán?

  • (neregistrovaný) 217.112.160.---

    4. 6. 2007 23:16

    Mohu se záznamem v rejstříku trestů působit jako odpovědný zástupce? Mám i soudem stanovený zákaz působení ve statutárních orgánech společností na dobu 5 let. Je Odp. zástupce statut. Orgánem nebo ne? Spěchá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 6. 2007 10:23

      anonym (neregistrovaný) 213.195.234.---

      Re: odpovědný zástupce-je statutární org
      co myslíste tím odpovědným zástupcem?
      Statutárním orgánem bývá zpravidla jednatel ... u s.r.o. a nebo u a.s. jsou to předseda a členové představenstva ...
      nejspíš to vypadá, že byste se nemohl na výpisu z obch.rejstříku objevit v těchto pozicích.

    • 5. 6. 2007 10:54

      pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

      Re: odpovědný zástupce-je statutární org
      Odpovědný zástupce dle živ.zákona musí splňovat obecné podmínky viz § 6 odst.1,2, včetně bezúhonnosti, jestliže máte zákaz působení ve stat.orgánech, tak asi dřívější postih byl pro TČ související s podnikáním a proto NE.
      Nemůžete být ani stat.orgánem- viz Váš zákaz. odpov.zástupce není stat.orgánem, pouze je s podnikattelem ve smluvním vztahu a zajišťuje vše, co souvisí s provozováním živnosti.

    • 5. 6. 2007 12:38

      leo (neregistrovaný) 217.112.160.---

      Re: odpovědný zástupce-je statutární org
      >>>Mohu se záznamem v rejstříku trestů působit jako
      >>>odpovědný zástupce? Mám i soudem stanovený zákaz
      >>>působení
      >>>ve statutárních orgánech společností na dobu 5 let.
      >>>Je
      >>>Odp. zástupce statut. Orgánem nebo ne?
      >>>Spěchá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      >>
      >>co myslíste tím odpovědným zástupcem?
      >>Statutárním orgánem bývá zpravidla jednatel ... u
      >>s.r.o. a nebo u a.s. jsou to předseda a členové
      >>představenstva ...
      >>nejspíš to vypadá, že byste se nemohl na výpisu z
      >>obch.rejstříku objevit v těchto pozicích.
      >
      >Odpovědný zástupce dle živ.zákona musí splňovat obecné
      >podmínky viz § 6 odst.1,2, včetně bezúhonnosti,
      >jestliže máte zákaz působení ve stat.orgánech, tak asi
      >dřívější postih byl pro TČ související s podnikáním a proto
      >NE.
      >Nemůžete být ani stat.orgánem- viz Váš zákaz.
      >odpov.zástupce není stat.orgánem, pouze je s podnikattelem ve
      >smluvním vztahu a zajišťuje vše, co souvisí s
      >provozováním živnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).